Adnan Oktar’dan itirafçı olacaklara tehdit notu

Adnan Oktar'ın avukatlarının itirafçı olacak kişileri tehdit ettikleri öğrenildi. Oktar'ın da itirafçı olmayı planlayan Müge Öğütçü için yazdırdığı not ortaya çıktı.

featured

Adnan Oktar suç örgütüne dün İstanbul merkezli 2 ayrı operasyon düzenlendi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi 215 sanık hakkında yerel mahkemece verilen kararı bozmuş, 61 kişi tahliye olmuştu. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine, 2. Ceza Dairesi 61 sanık hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartmıştı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda sanıklardan 50’si yakalanarak alınarak, cezaevine gönderildi. Yakalanamayan 11 sanığın arama çalışmaları devam ediyor.

thumbnail
İlişkili Haber

Adnan Oktar davasında ‘tahliye’ kararı veren hakimlere HSK’dan soruşturma

Örgüte ikinci operasyon da İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirildi. Aralarında Adnan Oktar’ın avukatlarının da bulunduğu 8 şüphelinin, örgüt talimatlarını dışarıdaki örgüt üyelerine ilettikleri, örgütün para akışını kontrol ettikleri, itirafçı olmak isteyen kişileri tehdit ettikleri belirlendi. Bu kapsamda düzenlenen operasyonda 4 avukat gözaltına alındı. Adnan Oktar’ın avukatlarına ait İstanbul’da 2, Ankara’da da 1 ofiste arama yapıldı.

‘BİZDEN BAŞKA AVUKATLA GÖRÜŞMEYECEKSİN’ NOTU

Cezaevinde örgüt dışından avukatlarla görüşen kadınların yakın markaja alındığı ortaya çıktı. Örgüte bağlı avukatların bu kadınların görüşüne gittiği, “Bizden başka avukatla görüşmeyeceksin” diye not yazıp, gösterdikten sonra yırttığı öğrenildi.

Yeni Şafak’ın aktardığına göre, itirafçı olacağı anlaşılan Müge Öğütçü Oktar’a bildirildi. Adnan Oktar da Öğütçü’ye iletilmesi için bir not yazıp avukatına teslim etti. Notta “Müge sultan seni çok seviyoruz, sen bir tanemizsin” yazdığı tespit edildi.

FİŞLEME LİSTELERİ ORTAYA ÇIKTI

Örgüt elebaşlarından Tarkan Yavaş’ın bilgisayarında bazı bilgiler ele geçirildi. Cezaevindeki sanıkların avukatlarla yaptığı görüşmelerin Yavaş’a iletildiği belirlendi. Avukatların görüştüğü sanıkları itirafçı olup olmayacağına ilişkin fişlediği listeler bulundu. Yeni Şafak’ın haberine göre Bursa’da cezaevindeki 2 sanığın itirafçı olması üzerine, Yavaş’ın kadınlara baskı yapılması için talimat verdiği ortaya çıktı.

Adnan Oktar’dan itirafçı olacaklara tehdit notu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bu suç örgütünü ciddiye almaları lazım sosyal medyada bu örgütü ayakta tutan şahıslarla ilgili en ufak bir çalışma yapılmadı ilk günden itibaren sosyal medya algısı yöneten siber tetikçileri manipülasyon yaptı ayrıca adaletle resmen alay ettiler

  2. 3 ay önce

    1. Bu suç örgütünün en büyük ayakta durdurma yöntemi sosyal medya sosyal medyada bu grafikleri kimler hazırlıyor aynı teknikleri kullanan siber tetikçileri kimler adliye bağlantıları çok güçlü avukatları kimlerdir bugüne kadar haklarında dava açtıkları şahıslar kimler bunlar aslında bu işin teknik çözümü ayrıca siber tetikçileri ortaya çıkarsa bunların o zaman gerçekten ciddiye alındığı anlaşılır . Ayrıca özel mahkemeler özel savcılar ve hakimler bakmalı bu davaya tam savcı hakim konuya hakimken tayin çıkıyor dava herşey sil baştan özel mahkemelerde yargılanmalıdır bu şahıslar başka türlü olmaz ..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!