Adnan Oktar’ın malikanesinden çıkan eski bakan kim?

Geçmişte Adnan Oktar Suç Örgütü içerisinde yer alan Özkan Mamati, Veryansın Tv'ye yaptığı açıklamada, Adnan Oktar'ın evinden çıkan eski içişleri bakanının Oğuzhan Asiltürk olduğunu açıkladı. 

featured

“Örgüt yöneticiliği”, “cinsel istismar”, “eğitim hakkının engellenmesi”, “eziyet”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve “kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarından 8 bin 658 yıl hapse mahkum edilen Adnan Oktar ve örgütüne yönelik tartışmalar, 140journos’un “Adnan” adlı belgeselinin ardından yeniden alevlendi.

Belgeselde konuşan Fatih Altaylı, örgütün mağduru olan bir ailenin şikayeti üzerine operasyon düzenlenen evden eski içişleri bakanının çıktığını anlattı.  Altaylı, “Adnan Oktar’la ilgili biz çeşitli defalarda, çeşitli ihbarlarda bulunduk. Bunlardan birisi ilginçtir. Bir genç kızın ailesi, kızlarının Adnan Oktar’ın müritleri olduğu söylenen birileri tarafından alıkonulduğunu ve Trabya’da bir eve götürüldüğünü, kendilerine gösterilmediğini söyledi. Biz de İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü aradık ve yanlış hatırlamıyorsam ertesi akşam bu eve bir baskın düzenlendi. Çünkü kız 17 yaşındaydı, henüz reşit değildi. Evden eski bir içişleri bakanı” dedi.

Geçmişte Adnan Oktar Suç Örgütü içerisinde yer alan Özkan Mamati, Veryansın Tv canlı yayınında örgütün mağduru olan bir ailenin şikayeti üzerine Oktar’ın malikanesine düzenlenen baskına ilişkin ayrıntıları anlattı. Mamati, Oktar’ın malikanesinden çıkan eski içişleri bakanının Oğuzhan Asiltürk olduğunu belirtti.

Mamati,  örgütün iç yüzünü anlatan çarpıcı açıklamalarda da bulundu. Örgütün siyasi partilerle bağını anlatan Mamati, Adnan Oktarcılara siyasi olarak en çok desteği DEM Parti’nin verdiğini ve DEM Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun “örgütün sözcülüğü”nü yaptığını öne sürdü.

 

 

Adnan Oktar’ın malikanesinden çıkan eski bakan kim?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Adı geçen bakanın adı ankara da bir caddeye adı verildi.Üstelik Mansur Yavaş döneminde.İsyan ettik ama takan olmadı.

  2. Oğuzhan Asiltürk sadece Adnan Oktar’ın malikanesinde yer almadı. Aynı zamanda ‐Fazilet Partisi Malatya Milletvekili iken‐ Oktar’ın adamlarından İbrahim Tuncer’le telefon konuşmaları ortaya çıktı. Bu konuşmalarda Adnan Oktar’ı kurtarmaya çabalıyorlardı!

    Adnan çetesinin Milli Görüş ve AKP ile ilişkileri bakımından şaşırtıcı yanı yok!

    https://arsiv.sabah.com.tr/2000/02/04/p01.html

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!