Afrin’de Suriyeliler elektrik zammı gerekçesiyle kamu kurumlarını yakıp yıktı

Türkiye'nin sınır ötesi harekatının konuşulduğu günlerde, TSK kontrolündeki Afrin'den Türkiye'nin bölge halkına hizmet etmesi için kurduğu kurumların binalarına yönelik saldırı görüntüleri geldi.

featured

Suriyeliler, Fırat Kalkanı bölgelerine Türkiye’den sağlanan elektriğin fiyatına zam yapılmasını gerekçe göstererek şehirde olaylar çıkardı.  Şubat ayında Afrin’deki Akenerji’nin binası önünde açıklama yapıp STE Enerji binasının tabelasını kıran gruplar, bu sefer daha büyük olaylar çıkardılar.

Bölgeye elektrik dağıtımı yapan STE Enerji’nin merkezine baskın düzenleyen Suriyeli sözde “muhalif” gruplar, tıpkı 2011 yılında Suriye yönetimine isyanlarında olduğu gibi kamu binalarını hedef aldı. Baskında enerji merkezi ateşe verilirken, içerideki bilgisayarlar da parçalandı.

Öfkeli grup daha sonra belediye binasına doğru hareket etti. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, saldırganların Afrin Nüfus Müdürlüğü’nü bastığı ve merkezi dağıttıkları görülüyor.

Afrin’de Suriyeliler elektrik zammı gerekçesiyle kamu kurumlarını yakıp yıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 4 ay önce

  PKK’nın artıkları harekat öncesi şanslarını zorluyorlar. Suriyeli demeyelim de Pkk yanlısı kürtler diyelim.

 2. 4 ay önce

  Elektrikle nüfus müdürlüğünün ne alakası var? Acaba nüfusa geçen bazı kişilerin kayıtlarını ve delillerini mi yok etmek istediler?

 3. 4 ay önce

  Bu yağmacı vahşilerin kırıp döktüğü yerler de bizim vergilerimizle yapılan hizmetler. Suriye’lilerin hepsini mağaralarına geri gönderecek bir otoriteye acilen ihtiyaç var.

 4. 4 ay önce

  bu gidisle 2033 Turkiyesi.

 5. 4 ay önce

  Aaa! Sayın hökümatımızın gulayına küpe olsun, aman evlerden ırak! Melmeketteki Suriyeliler de bunlardan ilham alıp yarın bir gün elektrik, su, eğitim, sağlık onlar için de paralı hale gelirse na’apmazlar? Tövbe tövbe… Bak ne hale geldik gördün mü? Kendi öz vatandaşlarımızı unutmuşuz! Ne yerler, ne içerler? Yav bu ‘içerler’ lafı da tehlike mi arz ediyor yoksa. Ne diyeceğimi bilemedim, gerisini siz toparlayın n’olur.

 6. 4 ay önce

  Alın size kardeşleriniz muhacirleriniz

 7. 4 ay önce

  Ensar bunlar, Erdoganin ensarlari. Göz oyan kargalar. Az bile yapiyorlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!