Ahmet Yavuz’dan HDP’li vekile canlı yayında sert tepki: Dağdaki teröriste acıdığımız olmamıştır!

featured

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz Tele1 canlı yayınında çözüm sürecini savunan HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’na tepki gösterdi. Yavuz ‘Ben Şırnak’tan iki sene komutanlık yaptım. Bir tane sivilin burnu kanamamıştır. Bu kadar açık söylüyorum size. Ama dağdaki teröristlere acıdığımız olmamıştır’ dedi.

VERYANSIN TV

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz Tele1 canlı yayınında çözüm sürecini savunan HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’na sert sözlerle yüklendi.

‘DAĞDAKİ TERÖRİSTE ACIDIĞIMIZ OLMAMIŞTIR’

Kerestecioğlu’nun çözüm sürecini savunan açıklamalarına yanıt veren Yavuz, Şırnak’ta komutanlık yaptığı dönemde yaşanan hukuksuzluklara HDP’lilerin sesini çıkarmadığını söyleyerek “Ben Şırnak’tan iki sene komutanlık yaptım. Bir tane sivilin burnu kanamamıştır. Bu kadar açık söylüyorum size. Ama dağdaki teröristlere acıdığımız olmamıştır. Siz hukuktan bahsediyorsunuz. Size basit iki örnek vereyim. Açılım sürecinde öyle hukuksuzluklar yaşandı ki HDP’lilerin hiçbiri sesini çıkarmadı. Ben siz suç söyleyeyim. Dediler ki teröristler sınırdan geçebilirler, dokunmayın. Hukuksuzluktu, kimse sesini çıkarmadı. Arkasından büyükşehirlerdeki problemler geldi” dedi.

‘DEVLETİN SEYRETME  HAKKI YOK’                                

Yavuz şöyle devam etti:

“Biz şunu savunamayız. İnsanların mezheplerine ve etnik kökenlerine göre ayrıştırılmasına da karışıyız. Elinde silahla dolaşan ve ben kendi egemenliğimi bu bölgede kuracağım diyenlere karşı da devletin kenarda seyretme hakkı yok.

‘DAĞA ÇIKANI MEŞRULAŞTIRAMAZSINIZ’

Ben HDP meselesiyle ilgili şunu söylüyorum. Siz elinize silah alıp dağa çıkan teröristi meşrulaştıramazsınız. Meşrulaştırırsanız karşınıza silahlı güç çıkar. En büyük silahlı güç de devlet gücüdür. Hukuku işimize geldiği zaman görmemek işimize gelmediği zaman karşı çıkmak şeklinde bütün toplum kesimleri iki ayrı bir tutum takınmazsa Türkiye’yi ayrımların olmadığı hukukun egemen olduğu bir ülke hakline daha kolaylıkla getirebiliriz.”

Ahmet Yavuz’dan HDP’li vekile canlı yayında sert tepki: Dağdaki teröriste acıdığımız olmamıştır!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 12 ay önce

  Ahmet Yavuz komutanımızın ağzına sağlık. Emekli olduktan sonra metanetini koruyarak ideolojik mücadelesine devam ediyor kendisi, kendi adıma diyorum, Allah razı olsun.

  Cevapla
 2. 12 ay önce

  Bu bölücü pkk sevicisi profesör bozuntusu zirvaladiginin farkinda degil birinin bunu bir dürtmesi ve uyandirmasi gerekiyor.

  Cevapla
 3. 12 ay önce

  Hdp’lilerin hepsinin tipi primatları andırdığından, bunların efendileri ABD.nin yardımları ile bu filiz tipindeki kişileri vitrine koymak için para ile transfer ettiler.

  Cevapla
 4. 12 ay önce

  Temcit pilavi gibi bu sosyete kilikli terörist artiklarinin T.C. Televizyonlarinda belli araliklarla ve sürekli milletin gözünün icine baka baka vatanina yani namusuna söz söyleyebilmeleri anlasilir gibi degil. Hele asker kökenli insanlarin bu tip ajan artiklariyla münakasa etmesi asla kabul edilemez! Emelleri geregi, yerleri cehennemin dibi olmasi gerekenleri muhatap alip bu milleti yaralamaya kimsenin hakki yok.

  Cevapla
 5. 12 ay önce

  Sayın Ahmet Yavuz bilgi,dikkatli konuşma vb. özellikleriniz den bu millet inşaallah faydalanacak tır…uzun ömürler dilerim..değerli ve faydalı bir yurttaş siniz, evlatlarımız da sizler gibi kendini yetiştirir inşallah

  Cevapla
 6. 12 ay önce

  Bu hainleri meşrulaştırmak ve miiletin kafasını karıştırmak için yapılan algı operasyonlarına alet olmak… Bu hain, işbirlikçi medya neden bu tartışmaları sürekli olarak organize ediyor ve yayınlıyor düşünmek gerek.

  Cevapla
 7. 12 ay önce

  Ülkedeki en amerkanci en kanalizasyon kanalların başında geliyor bu tele1 adlı CIA hdpkk TV. Bu lagimin solcu geçinen merdan adlı empreyalist uşağı sahibi bidonu halkçı ilan ediyor CIA nin yatatici yikicilik dediği alçak saldırılarını meşru görüyor gösteriyor savunuyor utanmadan. Bu merdan adlı eksi kot öyle yüzsüz utanmaki sanki kendisinin liberallerden farkı vamis gibi liberal ihanet filan diye kitaplar yazıyor. Tam YchdpKK tabanına yakışır bir kanal.

  Cevapla
 8. 12 ay önce

  Ahmet Yavuz beyefendi “eşit yurttaşlığı değil, yurttaşların eşitliğini savunalım” çıkışıyla mevcut probleme dair en temel detayı özetlemiştir. Karşı tarafın süslü söylemlerle kurduğu tuzağa düşmediğini görmek beni çok mutlu etti, zira çoğu insanımız bu süslü ve yapmacık entelektüellik karşısında afallıyor. Eşit yurttaşlık demek, iki farklı yurttaşlığı kabul etmek ve onların birbiri arasında eşitliğini savunmak demektir. Bir üniter devlette iki farklı yurttaşlıktan nasıl bahsedilebilir, tabii ki bölücülükle. Halbuki bu ülkenin yurttaşları tektir; onlar da Türk milletinin ta kendisidir. Boşuna çabalıyorsunuz. Belki geçmişimizde insanlarımız cahillerdi, okuma yazma oranlarımız düşüktü ama artık bilin ki işiniz sandığınızdan da zor olacak. Hazır olun!

  Cevapla
 9. 12 ay önce

  Bu agiz dalasi bana sedat Peker`i hatirlatti !

  40 yasin üzerindekilere inanmayin diyor….

  Bunun haricinde vakit gecirme programlari bunlarin hepsi !!!!!

  Cevapla
 10. 12 ay önce

  ana dilini öğren, konuş türküler söyle.. ama hangi devlet içerisinde bulunan etnik dillerde eğitim faliyeti verebilir.
  avrupa devletlerine bakın.. amerikaya bakın !

  bir kürtçe mi var, boşnak tatar arnavut laz gürcü çerkez arap !!!!!! bende bir batum göçmeni aileyim !

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!