Aile bütçesini koruyan tamamlayıcı sağlık poliçeleri: Bilmeniz gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel olarak kullanılabilen bir sigorta çeşididir. Bunun yanı sıra aile üyelerini kapsayacak şekilde de TSS yaptırılabilir. Böylece diğer aile fertleri de dahil olacak şekilde tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanılabilir. Peki aile bütçesini koruyan tamamlayıcı sağlık poliçeleri hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

sağlık_poliçe

Tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel olarak kullanılabilen bir sigorta çeşididir. Bunun yanı sıra aile üyelerini kapsayacak şekilde de TSS yaptırılabilir. Böylece diğer aile fertleri de dahil olacak şekilde tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanılabilir. Bu durumda pek çok sigorta şirketi tarafından genellikle %5 ila %10 seviyelerinde olacak şekilde aile indirimi uygulanır. Yapılan bu aile indirimi ile daha hesaplı tamamlayıcı sağlık sigorta fiyatlarına ulaşmak mümkündür. Ayrıca ebeveynler yalnızca çocuklar için özel sigorta yaptırarak bütçeleri için daha uygun seçeneklere ulaşabilir. Konu hakkında daha detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

 

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NE İŞE YARAR?

Genel sağlık sigortasının yanı sıra özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası gibi bireysel sağlık sigortalarından faydalanılabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almaya yarar. Oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı maddi bir güvence elde etmek adına TSS yaptırılabilir. Dahası, TSS aile bütçesine katkı sağlayabilecek bir sağlık sigortası çeşididir. Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigorta fiyatları, bir diğer bireysel sigorta çeşidi olan özel sağlık sigortası fiyatlarına göre genellikle daha hesaplıdır. Buna ek olarak TSS ile vergi indirimi fırsatından faydalanmak da mümkündür.

 

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI AİLE BÜTÇESİNE NASIL KATKI SAĞLAR?

Aile pek çok kişi için hayattaki en önemli değerlerden biridir. Eğer kendinizin yanı sıra aile fertleriniz için de sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizi bu yönde oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Bu işlemin temel olarak iki açıdan avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle tamamlayıcı sağlık sigortanızı bu şekilde oluşturarak aile fertlerinizin de bu sigortanın avantajlarından yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çok sayıda sigorta şirketinin sunmakta olduğu aile indirimini kullanabilirsiniz.
Tamamlayıcı sağlık sigortasının aile bütçesine bir diğer katkısı da bu sigortanın sağlayabileceği vergi indirimiyle olur. Sağlık sorunlarının ortaya çıkması durumunda maddi bir güvence görevi gören TSS aile bütçesini yüksek tedavi masraflarına karşı koruyabilir. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigorta fiyatları ÖSS fiyatlarına göre daha uygun olduğundan dolayı bu sigorta çeşidi daha bütçe dostu bir tercih olarak kabul edilebilir.

 

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL SİGORTA YAPTIRILABİLİR Mİ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken aile indiriminden yararlanarak aile bütçesi korunabilir. Ayrıca kendileri için bu bireysel sağlık sigortasını yaptırmak istemeyen ebeveynler çocuklar için özel sigorta seçeneklerine yönelebilir. Böylece sigorta poliçesine ebeveynleri katmadan yalnızca çocuklar için sigorta düzenlenebilir. İhtiyaca bağlı olarak çocuklar için tamamlayıcı sağlık sigortası veya özel sağlık sigortası seçenekleri tercih edilebilir. Ayrıca ebeveynlerin bireysel sağlık sigortası olması durumunda sigorta poliçesine çocuklar da eklenebilir. Kısacası çocuklar için özel hastanelerde kullanılabilecek bir sağlık sigortası yaptırmanın birden çok yolu vardır.

 

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI TÜM AİLE İÇİN YAPTIRILABİLİR MI?

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti olmadan tedavi görebilmek için tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz. Bu sigorta türünü yalnızca bireysel olarak kullanabileceğiniz gibi belirli aile fertlerinizi de sigorta poliçesine ekletebilirsiniz. Dilerseniz yalnızca bir ebeveyn ve çocuklar olmak üzere bir poliçe düzenlenebilir. Ayrıca pek çok sigorta şirketi eş ve çocuklar olmak üzere tüm aileyi kapsayacak şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneği sunar. Aile fertlerinizin olası sağlık sorunlarına karşı finansal bir güvence olarak TSS’den yararlanabilir, bu alanda aile bütçeniz için daha avantajlı bir seçeneğe ulaşabilirsiniz.

 

BÜTÇENİZE UYGUN TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI FİYATLARINI BULMAK İÇİN TEKLİFLERİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken tercihinizi aile paketi yönünde kullanmak ve aile indiriminden yararlanmak mı istiyorsunuz? Aile üyelerinizi de dahil edebileceğiniz pek çok TSS seçeneğini ve fiyat tekliflerini Sigortam.net aracılığıyla gözden geçirebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigorta fiyatları ve özellikleri arasından aile bütçeniz için en uygun bulduğunuz seçeneği tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırırken aile fertlerinizi de unutmamış olur hem de aile bütçeniz için daha avantajlı olabilecek bir seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Aile bütçesini koruyan tamamlayıcı sağlık poliçeleri: Bilmeniz gerekenler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!