‘Ajan’ diye tutuklanan İsrailli çift serbest bırakıldı… Erdoğan’a teşekkür ettiler

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konutunun fotoğraflarını çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan ve ardından tutuklanan İsrailli çift serbest bırakıldı. Çift, özel bir jetle Türkiye’den ayrılırken İsrail yönetimi Erdoğan’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çamlıca Kulesi’nden Üsküdar’daki konutunun görsellerini çektikleri gerekçesiyle 10 Kasım’da gözaltına alınan ve ardından ‘Siyasal ve askeri casusluk’ suçundan tutuklanan İsrailli Mody ve Natali Oknin çifti serbest bırakıldı. 

Çiftin perşembe sabah saatlerinde uçak ile İsrail’e döndükleri belirtildi. İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid çiftin İsrailli yetkililerle çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak açıklama yaptı. Bennett ve Lapid tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’ye yönelik ortak girişimlerin ardından Oknin çifti serbest bırakıldı ve şu anda İsrail’e dönüyorlar” sözlerine yer verildi. 

Bennett ve Lapid, “Türkiye Cumhurbaşkanı ve hükümetine iş birliği için teşekkür ediyor, Oknin çiftine hoş geldiniz diyoruz” ifadelerini kullandı. İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog da “Natali ve Mordi, eve dönmeniz ne kadar da güzel” dedi ve iş birliği için Erdoğan’a teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsrailli çift ile ilgili 16 Kasım’da yaptığı açıklamada, “Birtakım çekimler yaparken Sayın Cumhurbaşkanı’mızın konutunu, ikametini de çekmişler. Sadece bununla da yetinmemişler aynı zamanda buraya yoğunlaşmışlar, bununla da yetinmemişler aynı zamanda işaretlemişler. Bunu orada gören güvenlik unsurları, meseleye müdahale etti. İş, eldeki bilgilerle savcılıklara intikal etti. Burada da savcılıklar kanun, hukuk çerçevesinde bir değerlendirme ortaya koydular, tutuklama gerçekleşti. Bundan sonrası süreç, mahkeme sürecidir. ‘Siyasal ve askeri casusluk’ suçu diyebileceğimiz bir değerlendirme var. Mahkemeler ilerleyen süreçte, kendi kararlarını vereceklerdir” demişti.

‘Ajan’ diye tutuklanan İsrailli çift serbest bırakıldı… Erdoğan’a teşekkür ettiler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 7 ay önce

  yaa ! bir yere gidip resim çekere casusluk hangi çağda kaldı bea !!

  Cevapla
 2. 7 ay önce

  E bunlar ajan değilse neden özel jet uçağıyla geri alınıyorlar. orta doğu aklı işte 🙂 yersen…

  Cevapla
 3. 7 ay önce

  emir yüksek yerden; bırakacaksınız dediler, bırakıldılar. Atlantikçilik işte böyle bağımsızlığınız olmaz.

  Cevapla
 4. 7 ay önce

  muhtemelen bir takas pazarlik zart zurt oldu. gerisi hikaye, yersen.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!