Akbelen’den iç yakan görüntüler… Her saniye bir ağaç düşüyor

Muğla‘nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı'nda 24 Temmuz'da başlayan ağaç kesimi beşinci gününde devam ederken köylülerin direnişi sürüyor. Akbelen'den iç yakan ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler geliyor.

featured

Limak Holding ve İÇTAŞ Enerji ortaklığı olan YK Enerji’nin Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerine kömür sağlamak için ormanın içinde kömür madeni açmak istemesine karşı direniş sürerken, ağaç kesimine dair görüntüler gelmeye devam ediyor.

“Akbelen Yuvamız Vermeyeceğiz” hesabından yayınlanan videoda, “Her saniye bir ağaç düşüyor, kesim devam ediyor. İçeri girmemize izin verilmiyor. Derhal yaptırım uygulanıp kesimin durdurulmasını istiyoruz. 28 Temmuz 2023, 07:00’dan itibaren ağaç kesimi devam ediyor, bu katliam gözlerimiz önünde sürüyor. Kesimin durduğunu söyleyen herkes yalan söylüyor” denildi.

Akbelen Ormanı’nda kömür sahasının genişletilmesi için başlayan ağaç kesimine karşı avukatlar “işlemin iptali ve yürütmesinin durdurulması” talebiyle dava açmıştı.

Avukat Arif Ali Cangı, ağaç kesimi sürerken halkı biber gazı, cop ve tazyikli su ile engelleyen jandarmaya şöyle seslendi:

“Siz bu yurttaşın verdiği yetkiyle görev yapıyorsunuz. Bak görün, vicdanınız el veriyor mu? Yok mu içinizde bir köylü çocuğu? Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Gitti kaç yıllık ağaç…”

OGM PERSONELİ KESİYOR

Gazeteci Timur Soykan da bölgeden görüntüler paylaştı.

Soykan, videoya şu mesajı düştü:

“Akbelen’de jandarma şirket için köylüye saldırırken ağaçları da Orman Genel Müdürlüğü katlediyor. Ormanı korumakla yükümlü OGM’nin personeli, işçisi ağaçları kesip şirkete alan açıyor. Halkın vergisiyle var olan kurumlar şirketlerin kölesi olmuş. Yazıklar olsun. Video:”

İşte Akbelen’den iç yakan görüntüler…

Akbelen’den iç yakan görüntüler… Her saniye bir ağaç düşüyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!