AkılZaman: Ne istediğine karar ver

featured

Serkan Arslan yazdı…

Resonantia = AkisRezonans = Eko, yankı, titreşim

Rezonans Kanunu, evrendeki her varlığın bir enerjiden meydana geldiğini ve bu enerjinin birbirleriyle titreşimler aracılığı ile nasıl iletişim halinde olduğunu anlatır. Her enerjinin kendine ait bir titreşim şekli vardır. Belki de enerjimizin yaydığı bu titreşimler evrendeki genetik kodumuzdur. Bu genetik kod cansız varlıklar içinde böyledir. Maddenin titreşim enerjisini baktığımızda farklı maddeler farklı frekanslarda titreştir. Benzer maddeler aynı ya da benzer frekansta titreşir. Bir keman sesinden yola çıkarsak; kemanın herhangi bir telini titrettiğimiz zaman, bu titreşimle uyumlu olan diğer bütün teller de titremeye başlar. Notaların tonlamasının hiçbir önemi yoktur. Uygun frekans birlikte titreşime geçmeleri için yeterlidir. Eğer hedefe ulaşmak istiyorsak, düşüncelerimizi kontrol edebildiğimizin farkına varmalıyız, düşündüğümüz her şey bir enerji alanı oluşturur. Bu yüzden dış dünyada değiştirmek istediğimiz her şey düşüncelerimiz ile bağlıdır. Buna düşüncüler birbirinden etkilenir gibi değil de aynı düşünceler birbirine uygun koşullarda bağlanır olarak bakabiliriz. Burada asıl soru bizimle etkileşime geçen enerjinin, bizi nasıl bulacağı konusudur. Peki, evren arzularımızı, daha doğrusu istediklerimizin yolunu şaşırmadan bize nasıl iletir? Kalbimiz düşündüğümüzden çok daha büyük bir görevle hayatımızı yönlendiriyor. Kalp vücudumuzun en güçlü enerji kaynağıdır. Sahip olduğumuz en kuvvetli elektromanyetik enerjiyi üretir. Kendine benzer olan enerjiyi aramak giz görevlerinden biridir.Evrenin dili kalbimizden geçiyor olabilir. Kalp, inançlarımızı başka bir dilde kodlayıp büyük bir enerjiyle dünyaya yayan bir aracıdır.

‘Dünyada karşılaştığımız her anın bir başlangıcı vardır ve bu kaynak düşüncelerimizdedir.’

İnsanlarda tıpkı nesneler gibi karşılıklı olarak aynı frekansta iseler, oluşturduğumuz titreşim alanından etkilenirler. Bizim titreşimlerimize tepki vermek zorunda kalırlar. Yarattığımız enerjinin aynı genetiğe sahip başka bir enerjiyi etkilemesi kaçınılmazdır.

Peki bu hayatımızda neyi etkiler? ‘‘Benzer olan birbirini çeker’’

Rezonans Kanunu, her zaman “evet” der. Neye inandığın enerjinin umurunda değildir, inancın yüksek ahlaki değerler taşıyabilir ya da çok kötü bir şey olabilir sana fayda sağlayabilir ya da hayatını zorlaştırabilir, enerji işin ahlaki kısmıyla ilgilenmez ve yargılamaz.
Enerji daima senin yaydığın içtekiler doğrultusunda çalışır.Bizim titreşimlerimizle uyumlu olan her şey, (olumlu ya da olumsuz) karşı koymaksızın bizim hayatımıza dahil olacaktır. Olumsuz düşüncelerimiz ile başlarsak içimizdeki “negatif titreşim enerjisi” olarak adlandırdığımız şey; bizde hoşlanmadığımız, huzursuzluk verici hislerin ortaya çıkmasına, belki de acı olayların yaşamımıza çekilmesine sebep olabilir. İşte bu yüzden, nasıl bir titreşim içinde olduğumuzun, isteyerek ya da istemeyerek hangi rezonans alanını oluşturduğumuzun farkına varmak, bizim için hayati önemlidir.

O zaman insanı, evrenin bir parçası olarak enerjinin temelini kalbinden düşüncelerine uzanan bir yolda kazandığını düşünürsek;

Zekâ seviyeniz, kapasiteniz, içinize kapanık olmanız, çevrenize dönük yaşamanız, içinde bulunduğunuz durum, çevresel etmenler, çareleri tüketmiş ya da kaybetmiş olmanız, hayatınızdaki olumlu ve olumsuz bütün etkenleri bir kenara bırakacak olursak başarıyı gerçeğe dönüştürmek için elinizde olması gereken sadece neye sahip olduğunuzu bilmek, elinizdekilerle yapabileceğinize cesaret etmek ve bu yolda hedefinize giderken aidiyet bağınızın ne kadar kuvvetli olduğunun farkına varmaktır.

AkılZaman: Ne istediğine karar ver

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!