Akit bu kez AKP’ye sitem etti

featured

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Akit Tv’ye gelen haciz işlemiyle ilgili ‘Hayıflanmamız, sessiz kalan bizim mahalleden birilerinin olması, AK Parti’den bir yetkilinin çıkıp kınıyoruz dememesi’ ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kazandığı dava çerçevesinde Akit Tv’ye haciz işlemi başlatmıştı.Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu hacizle ilgili AKP’li yetkilerin tavrını yazdı. Karahasanoğlu, “Bizim hayıflanmamız, bu soytarılığa hâlâ sessiz kalan soldan çarklı gazetecilerin ve maalesef ki maalesef dindar geçinen bizim mahalleden birilerinin olması..

Hatta, AK Parti’den bir yetkilinin çıkıp da ‘Bir TV’nin bilgisayarlarının, karşılıklı alacaklar var iken yediemine götürülmesini kınıyoruz’ bile demekten aciz görüntüleri!” dedi.

21,500 TL borçlu iken, 20,500 TL’lik alacağı için Akit’e hacze gelince..

İtiraz ettik..

“Sen bizden alacaklısın.. Biz de senden.. Sen bizden bir şey isteme, biz de senden bir şey istemeyelim” dedik.

Çok şey mi istedik?

Hukukun da emri bu

Hakkaniyetin de gereği bu..

“Hayvan, Ekrem’in umurunda değil” başlığını, “Hayvan” ile “Ekrem” arasındaki “virgül”ün anlamından habersiz İmamoğlu, “5 milyon insanın oy verdiği insana davranış biçimi sapkınlaşmış, haber dili sapkınlaşmış bir kuruma cevap vermem” diyerek “sapkınlaşmış” kelimesini defalarca hakaret amaçlı tekrarladığı halde, “Kendisine dava açmayarak düşünce hürriyetini hakarete vardıranlara bile ne kadar tahammüllü olduğunu gösteren Akit TV’nin bilgisayarlarının yediemine götürülmesinden ne kazancınız olacak” diye sorduğumuzda, çok şey mi istemiş olduk?

Basına darbe niteliğindeki skandal haciz ve bilgisayarların yediemine götürülmesi olayının üzerinden üç gün geçti..

Ekrem İmamoğlu’ndan veya avukatından veya resmi yardımcılarından tek bir izahat duydunuz mu?

(…)

Bizim hayıflanmamız, bu soytarılığa hâlâ sessiz kalan soldan çarklı gazetecilerin ve maalesef ki maalesef dindar geçinen bizim mahalleden birilerinin olması..

Hatta, AK Parti’den bir yetkilinin çıkıp da “Bir TV’nin bilgisayarlarının, karşılıklı alacaklar var iken yediemine götürülmesini kınıyoruz” bile demekten aciz görüntüleri!”

Akit bu kez AKP’ye sitem etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    hepiniz birbirinizi satacaksınız

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    çok şey bekliyorsun.artık ilişkiler kağıt peçete misali kullan at.kırk yıl taşı bir gün bırak vayanam vay der.yıllardır basın ve siyasete yakınsınız daha yeni mi anladınız? yok sa sizde mi aldatıldınız!!!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!