Akit, ‘Türk milletiyiz’ diyen Şahin Filiz’i hedef gösterdi

Yeni Akit gazetesi internet sitesi, Şahin Filiz'in 'İslam ülkeleri arasında sömürge olmayan tek bir devletiz. Türkiye Cumhuriyeti devletimizin adıdır ve bu Cumhuriyeti kuranların tümüne-din ve ırklarına bakmaksızın-Türk milleti denir. ' ifadelerinin yer aldığı yazıyı 'sapkınca' bularak Filiz'i hedef gösterdi.

featured

Gerici Yeni Akit gazetesi yine Prof. Dr. Şahin Filiz’i hedef gösterdi.

Filiz’in Veryansın TV’deki “Ümmet değiliz, milletiz” başlıklı yazısı üzerinden çirkin bir saldırı başlatan Akit, yazıdaki ifadelerin “sapkınca” olduğunu savundu.

Türklerin millet olduğunu ve demokrasiyi esas alacağını belirten Filiz’in yazısını din üzerinden hedef gösteren Akit, geçmişte aydınlara yönelik tetikçilik yaptığı günleri akla getirdi.

Akit, Prof. Filiz’in Zafer Partisi’ne katılım töreninde çekilen bir fotoğrafı kullanarak Zafer Partisi’ni de hedef aldı.

Akit’in haberine tepki gösteren Şahin Filiz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Gerçeği söyleyince sapkın olduk. “Ümmet” kavramı Hz. Muhammet döneminde farklı, şimdi farklıdır. İlkinde Teolojik, ikincisinde siyasal anlama sahiptir, benim akıllı Akitçilerim. Hakikat sapmaz.” dedi.

Filiz sonraki paylaşımında şunları söyledi:

“Akitçi arkadaşlara daha fazla izah gerekiyor ama şimdilik şunu da ekleyeyim. Hz. Muhammed 42 maddelik Medine Sözleşmesi ( Vesikası)’nda Medine’deki üç din mensuplarının bir arada yaşamalarını öngören maddelere yer vermişti. Medine halkı “ümmet” değil; üç farklı dindendi.

Ama bugünkü anlamda o zamanki millet “doğal olarak “Arap” milletiydi ve Hz. Muhammed öncelikle kendi milletinin beka ve selameti esas almıştı.”

İlgili yazıyı okumak için tıklayın: Ümmet değiliz, milletiz

Akit, ‘Türk milletiyiz’ diyen Şahin Filiz’i hedef gösterdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. Şaşırtmaz ak-it ve türevi ingilizmüsilajı!Muaviye’den beridir kim İslam kim iman dolu kim insan kim hakikat söyler bunların ağzından salyalar akar.Katliam sapkınları!

  • 4 hafta önce

   Hâlâ Muaviye derdindesiniz. Bu milletin kendi tarihi var. Burak’ın Ali Muaviye Yezid Hüseyin ve daha kim varsa, bunlar Arabın taht mücadelesi din değil

 2. 4 hafta önce

  Dini kötüye kullanarak hem dine ve hem türk milleti ve milliyetçilik ne zarar veren yeni ak it gibiler hem Allah’ın ve hem türk milletinin öfkesini canına alacaktır.

  • 4 hafta önce

   Akit midir nedir, ne bela ise, bunların Türk milleti ile hesapları var. Bunların Türk halkına karşı kin ve husumetleri var. Bu açık ve net.

 3. 4 hafta önce

  Bunlar, Uğur Mumcu’ nun yıllar önce Rabıta’ sında yazanların meydana getirdiğidir…Müslüman olmak için Arap olmaya gerek yok…Araplar ve Arap gibi olanlar, dini inancı emperyalist bir yöntemle araplaştırma amaçlı binlerce yıldır kullanırlar…Türkiye ve İran hariç başarmışlardır da…ama Türkiye’ yi asla başaramazlar..
  Siz, Müslümanlık diye araplaştırma gayreti içerisinde olacağınıza, topluma, İslam’ın belirttiği, güzel ve adaletli ahlakı telkin edin..diliniz tehditkar, davranışınız Emevi…
  Ümmetleştirme dediğin müslümanlaştırmadan ziyade araplaştırmayı çağrıştırıyor.

  • 4 hafta önce

   arkadas 9 yasindaki kizlarla evliligi savunan bir din nasil bir din olabilir?

   • 4 hafta önce

    9 yasindaki kizlarla evliligi din savunmuyor. Kultur, tore, orf veya artik ne dersen o savunuyor, ama din degil. Kuran’da kisinin resit olmasi ongorulmustur. Erkek olsun, kiz olsun.

 4. 4 hafta önce

  Hayale bak, sömürge olmayan tek devlet bizmişiz. Ülkende NATO üsleri var, yabancı maden firmaları izin almadan ormanlık arazilere çöküyor, hâlâ sömürge değiliz diye hayal kur. Seversin sevmezsin, ama sömürge olmama tanımına uyan tek İslam ülkesi İran’dır.

  Cevapla
  • 4 hafta önce

   İran’ ı över gibi bir cümleniz olmuş, İran, içerisindeki üçte bir Azeri Türkü’ nün kaygısı ile de olsa gerek, Türkiye’ nin altını oymaya hazır devletlerdendir…belki en az ABD kadar dikkat edilmesi gerekir… Basında yazılanlardan, özellikle ülkemizdeki bazı değerli yazar ve düşün adamlarının katledilmesinin ardındaki şaibe ve şüpheler de oraya götürüyor.
   Birde, yazdıklarınızdan, NATO üssü hariç olanları yaratanların iktidarına en büyük desteklerden biri İran’ dı, unutmamak gerek..

   Cevapla
   • 4 hafta önce

    kac tane iranli azeri ile konustun bugune kadar. kucuk bir azinlik disinda hepsi irana baglidir. kendilerini de turkler’den farkli gorurler. iki tane youtube videosu izlemekle olmuyor bu isler, dunyayi tanimadan, dolasmadan ahkam kesmeyin…

    Cevapla
 5. 4 hafta önce

  akit adı üstünde ingiliz şemsiyesdi altında dincilik oyunu.Türklükle ilgileri yok.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!