AKP ‘Ankara kriterleri’ için harekete geçti: ‘Önce politikalar değişecek’

AKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Kopenhag kriterlerini gerekirse Ankara kriterleri yapar, yolumuza devam ederiz” sözleri üzerine harekete geçti. AKP Genel Başkan Vekili Efkan Âlâ "Hızlı bir reform süreci göreceksiniz. Önce politikalar değişecek" dedi.

featured

AKP Genel Başkan Vekili Âlâ, birçok alanda eş zamanlı olarak reform süreci başlattıklarını söyledi.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, Efkan Âlâ “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kopenhag Kriterleri’ni gerekirse Ankara Kriterleri yapar, yine yolumuza devam ederiz, demişti. Sıkıntıların farkındayız. Tüm alanlarda yapısal reformlar yapacağız. Öngörülebilirliği artıran adımlar atacak, ikinci reform dalgasını başlatacağız. Önümüzdeki bir yıl altın, ikinci yıl gümüş yıl olacak. Ekonomi, hukuk, kamu vb. her alanda reformlar gelecek. Seçimsiz süreci fırsat olarak görüyoruz. Gıda güvenliğinden kamusal alanda yönetime kadar ince işçilik gerektiren bir çalışma ortaya koyacağız” dedi.

‘HER ŞEYİ HIZLI YAPACAĞIZ’

Âlâ şunları söyledi:

“Malların serbest dolaşımı, iş kurma hakkı ve serbestisi, sermayenin serbest dolaşımı, şirketler hukuku, mülkiyetler hukuku, rekabet politikası, mali hizmetler, istihdam, bilim ve araştırma, eğitim ve kültür, tarımda uyum, tarım ve kısal kalkınma, gıda güvenliği, bitki sağılığı, balıkçılık vb. her alanda adımlar atacağız.

‘KALICI ANAYASA ŞART’

Hızlı bir reform süreci göreceksiniz. Önce politikalar değişecek. Piyasada öngörülebilirliği artıracak ciddi reformlar yapacağız. Değişimin önünde bir engel yok. Türkiye’nin önünü açacak düzenlemelere ihtiyaç var ve onları yapıp değiştireceğiz. Onlarla yola devam edeceğiz. Hayata geçirilecek reformların kalıcılığı için yeni sivil bir anayasa şart.”

AKP ‘Ankara kriterleri’ için harekete geçti: ‘Önce politikalar değişecek’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. bunlar gene 2002-12 arası olduğu gibi batıya diz çökecekler belli oldu gidecekelri görününce aman ağbi yaman ağbi derler tıynetleri uygun.açılım süreci başlayacak demektir.

  2. acil seçim istiyoruz.
    akp ve rte den bıktık usandık. yeter artık.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!