AKP binasına taşlı saldırı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bir grup AKP İlçe Başkanlığı binasına taşlı saldırıda bulundu.

featured

Yüksekova’da, İpek Yolu Caddesi’ndeki AKP binasına taşlı saldırıda bulundu. Saldırıda partinin tabelası ve binanın camları kırıldı.

Olayın ardından bugün AKP Yüksekova İlçe Başkanlığında bir araya gelen partililer, saldırıyı basın açıklaması yaparak kınadılar. Partililer adına konuşma yapan Büyükçiftlik Belde Belediyesi Başkanı Rüştü Zeydan, “Herkesi aklıselim davranmaya davet ediyoruz. Burada yaşanan huzur ikliminin bozulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kimse bizi bu ortama, bu çukura çekemeyecek. Asla da müsaade de etmeyeceğiz. Biz nevruzların önceki hallerini de sonraki hallerini çok iyi biliyoruz. Bu bayramı bayram olarak, kardeşlik olarak yaşanmasına vesile olan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu huzur ortamını bize yaşatan bütün büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bize yol belirlemek isteyenlere şunu demek istiyorum, bizim yolumuz Türkiye Cumhuriyet yoludur. Yönümüz Cumhurbaşkanımızın yönüdür. Bizi yalnız bırakmayan herkese de teşekkür ediyoruz” dedi.

AKP İlçe Başkanı Fatih Arslan ise ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunanlara teşekkür ederek, “Bizim memlekette kaç senedir huzur iklimi var. Onlarda bu huzur ortamına yönelik saldırı düzenlediler. Bu huzur ortamını bozmaya kimsenin gücü yetmez. Bize ve dava arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınadığımızı belirtmek isteriz” ifadelerini kullandı.

AKP İl Başkanı Abdulmutalip Özbek, açıklamasında ilçe binasına yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi. Partililere ve araçları tahrip olan vatandaşlara “geçmiş olsun” dileğinde bulunan Özbek, şöyle konuştu:

“Biz bu günleri çok gördük, çok yaşadık. Artık halkımız her şeyin bilincinde. Vatandaşlarımız o karanlık günlere asla dönmeyecek. Nevruz baharın habercisidir, bolluğun, bereketin sembolüdür. Maalesef birileri daha önce olduğu gibi nevruzu halkımıza zehir etmeye çalışıyorlar. Bütün maksat ve emelleri milletimizin huzurunu kaçırmak olan şer odaklarına asla müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu oyuna gelmeyen duyarlı Yüksekova halkımıza saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Vatandaşlarımızın nevruzunu kutluyorum.”

AKP binasına taşlı saldırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!