AKP gençlik kolu başkanının saldırısına uğrayan polis konuştu

Kayseri Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü basan AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Korkmaz, bir polis memurunun burnunu kırmıştı. Korkmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi. Darbedilen polis memuru F.Ç, şikayetçi olmaması için baskı yapıldığı iddialarını yalanladı.

featured

Burnu kırılan F.Ç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini darbeden kişinin görevini bilmediğini belirterek, olayın yaşanmasının ardından Vali Gökmen Çiçek ile kaymakam ve emniyet müdürünün hemen hastaneye geldiğini ifade etti. F.Ç, bu durumun kendisini şaşırttığını ve mutlu ettiğini söyledi. F.Ç, hastaneye AKP İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun da gelerek kendisini ziyaret ettiğini kaydetti.

“Size şikayetçi olunmaması konusunda gerek bir siyasi parti tarafından gerekse devlet kanadı tarafından bir baskı yapıldı mı?” sorusu üzerine F.Ç, şöyle konuştu:

“Kesinlikle hayır. Tam tersine… Dediğim gibi valimiz, il emniyet müdürümüz, kaymakamımız, müdürlerimiz benden daha çok üzüntülü, daha böyle gergindiler. Sanki bana değil de onlara yapılmış gibi, benden daha çok üzgündüler. Ben de şaşırdım yani orada. Kesinlikle böyle bir şey olmadı. ‘Sonuna kadar arkandayız, ne gerekiyorsa yapacağız’ dendi. Arkadaşlar geldi her konuda yardımcı oldular. Zaten ben şikayetçi oldum. Artık hukuka kalmış. Yani hakimin, mahkemenin takdiri.”

Polis memuru F.Ç, “Hem üzüntülüyüm, yaşadığım olaydan dolayı hem de emniyetin, devletimin, valimin, kaymakamımın bu kadar sahiplenmesi, bu kadar koruması gerçekten çok mutluyum yani üzüntüm gitti yerine mutluluk yaşıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri Valiliği, Tomarza İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polis memuru F.Ç’yi darbeden şüphelinin tutuklandığını bildirmişti.

AKP’DEN AÇIKLAMA: GÖREVDEN EL ÇEKTİRDİK

AKP Tomarza İlçe Başkanı Hakan Korkmaz’ın polis memurunu darp gerekçesiyle tutuklanmasına ilişkin AKP İl Başkanlığı, yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “Dün akşam saatlerinde Tomarza ilçemizde partimiz gençlik kollarında da görev alan şahıs yakın tarihte düğünü olması nedeniyle ailesiyle birlikte ilçe emniyet binasına ilgili izinlerin müracaatı için uğramış, bu esnada görevli polis memurumuzla arasında asla tasvip etmeyeceğimiz şekilde tartışma ve arbede yaşanmıştır. İlgili şahıs çıkarıldığı mahkeme sonucu tutuklanmıştır. Olayın tarafımızca öğrenilmesiyle birlikte ilgili şahıs hakkında Genel Merkez Gençlik Kollarımızdan gelen üst yazıyla ivedilikle görevinden el çektirilme kararı verilmiştir. Ayrıca olayın hemen akabinde yaralanan polis memurumuz Şehir Hastanesi’nde İl Başkanlığı ve Gençlik Kolları teşkilatı olarak ziyaret edilerek durumdan duyduğumuz üzüntü dile getirilmiştir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ayrıca ve önemle belirtmek isteriz ki ülkemizde ve şehrimizde görev alan asker, polis ve tüm güvenlik güçlerimiz bizler için çok kıymetlidir. AK Parti Kayseri teşkilatı olarak şehrimizin güvenliği için çalışan ve ter döken tüm güvenlik güçlerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yanlarında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

thumbnail
İlişkili Yazı

Polisin burnunu kıran AKP’li tutuklandı

AKP gençlik kolu başkanının saldırısına uğrayan polis konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    memleketimde herşeye eyvallah edilir ama polise askere dokunana acımazlar

    valimize ve diğerlerine polis kardeşimize sahip çıktığı için teşekkür ederim

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!