AKP içi troll savaşı… Şentop sert konuştu: Kimin kimin adamı olduğu biliniyor!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medyada kendisini hedef alan AKP'li “Cumhur Frankfurt” adlı hesapla ilgili tartışmayı bir üst boyuta taşıdı. AKP içine işaret eden Şentop'un “Ankara küçük yer; kimin kimin adamı olduğu, kimin sahibi olduğunu biliyor" demesi dikkat çekti.

featured

AKP’ye yakınlığıyla bilinen “Cumhur Frankfurt” isimli kullanıcı, gazeteci İbrahim Haskoloğlu‘nun tutuklanmasının ardından Meclis Başkanı Mustafa Şentop‘u etiketleyerek “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” diye yazdı. Cumhur Frankfurt, “Devlete ait sitelerden kimlik ve adres verileri sızdırıldı” iddiasının ardından tutuklanan Haskoloğlu ile Mustafa Şentop’un geçmişteki görüşmesine gönderme yaptı.

Tweete yanıt veren Şentop, “Cumhur Frankfurt. Terbiyesizlik yapma” dedi. Kısa süre sonra yeni bir yanıt yazan Şentop, “Trollerle muhatap olmadım bugüne kadar. İlk defa bozuyorum prensibimi. Ama suret-i haktan görünüp iç operasyon çekenlere gereken cevabı vermek icab ediyor bazen” ifadesini kullandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “troll” tartışmasına bugün açıktan girdi ve AKP içine işaret eden mesajlar verdi.

TBMM’de “Meclis Bahçesi, Çocuk Bahçesi” etkinliğinin açılışında konuşan Şentop, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

‘ANKARA KÜÇÜK YER’

Şentop, Cumhur Frankfurt hesabı üzerinden hedef alınmasıyla ilgili şöyle konuştu:

“Siyaseti sadece siyaset için değil, siyasi düşünce ve dünya görüşü çerçevesinde çalışmalarımızın devamı mahiyetinde uzantısı olarak görüyoruz. Bir takım ilkeler, prensipler, ahlak çerçevesinde siyasetin yapılmasını gerekli görüyoruz. Başından beri siyasetin doğallığı, tabiliği içerisinde enstrümanların araçların da o siyasi anlayışlarımıza, ahlakımıza  uygun kullanılması hassasiyetini gösteriyoruz. Herkesten de bu hassasiyeti bekliyoruz. Uzun zamandır kayıt dışı siyasetle mücadele ediyoruz. Bunu doğru bulmuyoruz. Siyasetin içinde olmayıp, dışarıdan yön vermeye çalışanları, daha önce devletin çeşitli kademelerinde, sivil-askeri bürokrasi başka yerlerde de olabilir, bunu doğru bulmuyoruz, hep bununla mücadele ettik. Ankara küçük yer; kimin kimin adamı olduğu, kimin sahibi olduğunu biliyor.”

‘BU KONUYU KAPATMAYACAĞIM’

Şentop, dün akşam sosyal medyada bir saldırı ile karşı karşıya kaldığını belirterek, “Ben düz siyaset yaparım. Siyasette hileler bana çok uzaktır. Daha önce bu gibi tutumlara cevap verme durumum olmadı. Ama bu konuyu kapatmayacağım. Herkes siyaset yapacak olursa, bunu usulüyle düzgün bir şekilde, bizim siyasi geleneğimizin ahlakına uygun yapmalı. Burada aynı siyasi görüştenmiş gibi davranarak, bazı yerlere cevap yetiştirerek, kendilerine güç elde ettiğini düşünenler daha sonra bunu şahsi çıkarları için kullanmaya yöneliyorlar, kimsenin buna müsaade etmemesi lazım” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

Ak troll’ün paylaşımı Mustafa Şentop’u kızdırdı

AKP içi troll savaşı… Şentop sert konuştu: Kimin kimin adamı olduğu biliniyor!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 4 ay önce

    Savcılığa ver, “koskoca” meclis baskani değil misin? Lacileri çekip, otuz araba konvoy yapıyorsun, bu elemanın neyinden cekiniyorsun?

  2. Yani bu zamana kadar yapılan itibar suikastkeri, karalama ve daha çok şey biliniyordu ve süzülüyordu. Ali Tatar desem yeter. Adalet hepinize lazım olacak.

  3. 4 ay önce

    Adamın vardır bildiği bu meclis başkanının oğlu 2013 yılında fem dershanesinde hazırlandığı lgs sınavında tulum çıkarmışken kalkıp bunu meclis başkanı yapanlar da akpli buyur buradan yak

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!