AKP içinde İBB savaşı mı? ‘Göksu’nun trolleri Koca’yı hedef alıyor’

AKP Esenler Belediye Başkanı ve AKP İBB Grup Başkanı Tevfik Göksu taraftarlarının, İBB adaylığında adı geçen bir diğer isim olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yönelik harekete geçtiği iddia edildi.

featured

Gözler CHP içindeki liderlik mücadelesine ve “değişim” tartışmasına odaklanmışken, AKP İstanbul için MHP ile ortak adaya hazırlanıyor. Ancak AKP’de adaylık için sertleşen bir yarış olduğu belirtildi.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, AKP Esenler Belediye Başkanı ve AKP İBB Grup Başkanı Tevfik Göksu taraftarları, adaylıkta adı geçen bir diğer AKP’li Fahrettin Koca’ya yönelik harekete geçti.

Saymaz’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AKP’de İstanbul aday adayları arasında Esenler, Üsküdar ve Tuzla belediye başkanları Mehmet Tevfik Göksu, Hilmi Türkmen ve Şadi Yazıcı’nın adları sıklıkla geçiyor. Ancak en çok Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan söz ediliyor.

Koca’nın siyasi polemiklere girmemesi, muhalefete karşı ılımlı olması ve bakanlığıyla ilgilenmesi yıldızını parlatıyor. Koca’nın Kürt kimliği, HDP oylarının belirleyici olduğu İstanbul’da avantaj sayılabilir.

Koca’nın adaylık için anılması, bu koltukta hevesi olan Göksu yanlılarını harekete geçirdi. Göksu yanlısı sosyal medya hesaplarında “naif ve her kesime hitap eden, siyaseti az yapan ve proje odaklı” biri değil, “siyasetçi olup gerektiğinde sert siyasi mücadele verecek, şehrin sorunlarını bilen” aday gerektiği yazılıyor. AK Parti çevrelerinde, bu ifadelerle Bakan Koca’nın hedef alındığı belirtiliyor.”

AKP içinde İBB savaşı mı? ‘Göksu’nun trolleri Koca’yı hedef alıyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!