AKP içinden bakanlara tepki büyüyor: Yeniden teknokratlar hakim!

Yüzde 61'lik rekor enflasyonu ve durdurulamayan fiyat artışları asgari ücretin güncellenmesi talebini gündeme getirdi. Ancak bakanlar kapıyı kapattı. Kulislere göre, tabandan gelen tepkiler nedeniyle AKP'li vekiller, hem zam yapılmamasından hem de kendilerine danışılmamasından şikayetçi.

featured

Son 20 yılın rekorunu kıran yüzde 61’lik enflasyon ve üst üste gelen zamlar, ücretlere yılbaşında yapılan zamları eritti. Böyle olunca asgari ücretin güncellenmesi yeniden gündeme geldi ama iktidardan bu konuda yeşil ışık gelmedi. Emeklilerin bayram ikramiyesine zam çıkmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada zamma kapıyı kapattı.

İktidarın asgari ücret ve emeklilerin bayram ikramiyelerine zam konusunda kapıyı kapatması kamuoyunda olduğu kadar AKP içinde de tartışmalara neden olduğu iddia edildi. Muharrem Sarıkaya, Habertürk’teki bugünkü köşesinde, AKP’li milletvekillerinin, bakanların kararlarından dolayı zor durumda kalmaktan şikayetçi olduklarını yazdı.

AKP kulislerinde sohbet ettiği kişilerin, bakanların uygulamalarından dolayı zor durumda kaldıklarını anlatan Sarıkaya, şunları kaydetti:

“İçlerinden birinin şu cümlesi önemliydi: Çalışma Bakanı açıklama yaptı, telefon üstüne telefon geliyor, ‘Hani zam yapacaktınız niye vazgeçtiniz?’ diye hesabını bana soruyor. Son dönem bunlar çok sık yaşanır oldu.”

BİZE SORULMUYOR, TEKNOKRATLAR HAKİM

Sarıkaya’ya göre, teknokratların yeniden hakimiyetinden hayıflanan vekiller, bazı yasa tekliflerinin kendilerine sorulmadan hazırlanmasına da tepkililer:

“Örnek olarak kadına ve sağlık çalışanlarına şiddeti önlemeye ilişkin kanun tekliflerini gösterdi. Her ikisinde de ciddi sorunların olduğunu, dolayısıyla ileri bir tarihe ötelediklerini belirtti. Teknokratların yeniden hakimiyetinin tepkisi içindeydi…”

AKP içinden bakanlara tepki büyüyor: Yeniden teknokratlar hakim!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 10 ay önce

  Millet hak ettiği gibi yönetilir!!

 2. 10 ay önce

  Cebinizden mi veriyorsunuz asgari ücrete zammı akıl yoksunu vekiller??? İşverenler şuanda ne durumda biliyor musunuz??? Enerji fiyatlarinida yapılan zamları geri çektirmeyi düsünün biraz. İşverenlerin cebinden siyaset yapmak kolay geliyor değil mi akıl yoksunu vekiller???

 3. 10 ay önce

  sanki vekil olarak eski sistemde cok vatandas lehine isler yaptiniz. Bu arkadaslarin tek uzuldugu nokta artik her “bilirkisi” islemi icin bakanlar uzerinden gitmek zorunda kalmalari. Hepsi o.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!