AKP ilçe binasına molotof kokteylli saldırı

featured

Diyarbakır’da AKP Hani ilçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotof kokteyli ile saldırı düzenlendi. Can kaybının bulunmadığı olay anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde, AKP ilçe binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından molotof kokteyli atıldı. Ölen ya da yaralanın olmadığı olay anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Güvenlik güçleri olaydan sonra yaya olarak kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

AKP Hani ilçesi binası önüne gelen kimliği belirsiz bir kişi, önce çevreyi kontrol etti. Ardından yanında getirdiği motolof kokteyliyi ateşe verdikten sonra parti binasına atan saldırgan, koşarak bölgeden uzaklaştı.

Parti binasında kimsenin bulunmadığı sırada gerçekleştirilen saldırıda içeriye düşen molotof nedeniyle küçük çapta yangın çıktı. Bazı eşyaların zarar gördüğü saldırının ardından alevleri fark eden çevrede oturanlar, polise haber verdi.

Kısa sürede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İlçe binasında küçük çaptaki yangın ise itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda güvenlik güçleri saldırganı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Bu arada AKP İlçe Binasına yapılan saldırı anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde parti binasının karşısına geçen bir kişinin çevreyi kontrol ettikten sonra beraberinde getirdiği malotof kokteyliyi ateşe verip binaya fırlattığı görüldü.

Olay anında bina önünde asılı olan parti flamaları da yanarken, saldırgan yaya olarak kaçtı.

AKP’DEN TEPKİ

AKP sözcüsü Ömer Çelik, “Partimizin Diyarbakır Hani İlçe binasına yönelik saldırıyı lanetliyoruz. Her türlü provokasyonu yenecek güce sahibiz. Ak Parti dimdik ayaktadır. Ak Parti Diyarbakır teşkilatı dimdik ayaktadır. Ak Parti Hani ilçe teşkilatı dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin birliği ve dirliği için çalışmaya devam edeceğiz. Provokasyonları yene yene bugünlere geldik. Aynı iradeyle geleceğe yürüyoruz” dedi.

AKP ilçe binasına molotof kokteylli saldırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    bir iğrenç senaryo devreye sokulmaya çalışılıyor. birileri iğrenç cinayetlerden siyasi rant devşirme derdinde olabilir malum yolsuzluk lağımı patladı ee seçimler de yaklaşıyor. hdp li kızın cinayetinin faili apar topar mahkemeye çıkarılıp hapse tıkılıyor. neden aydınlatılmak istenmiyor katilin ilişkileri. pkk pisliklerine gel gel yapıp cinayet mi işletmek isteniyor bomba patlatılması mı isteniyor. kim istiyor bunları. ülkede (bir ülke olduğumuzu hiç sanmıyorum, olsa olsa irikıyım kabiledir burası ama genel algı ülke olduğu) adalet yok ki cevap bulabilelim.

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Akp hdp kavgasından Türkiye kazanır

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!