AKP ile CHP arasındaki ‘jakuzi’ polemiği büyüyor: Soruşturma başlatıldı

İstanbul'da AKP'den CHP'ye geçen Sancaktepe Belediyesi'yle ilgili jakuzi polemiği büyüyor. Belediyenin yeni başkanı Alper Yeğin'den, belediye binasının başkanlık katına yapıldığı belirtilen banyo ve diğer lüks harcamalar için "kanıt" göstermeye çağıran önceki başkan AKP'li Şeyma Döğücü'ye açıklama geldi. Yeğin, "Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım" dedi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin resen soruşturma başlattı.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun siyasi danışmanlığını yapan Necati Özkan, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen Sancaktepe Belediyesi’yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Necati Özkan, Sancaktepe Belediye Başkanı seçilen CHP’li Alper Yeğin’i tebrik etmek için gittiği belediye binasının başkanlık katının 6 bin metrekare olduğunu, katta jakuzi ve 200 metrekarelik mutfak bulunduğunu söyledi.

‘İSPATLAMAZSAN SENDEN AŞAĞI İNSAN YOK’

Eski Sancaktepe Belediye Başkanı AKP’li Şeyma Döğücü, sosyal medya hesabından ‘jakuzi’ iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Necati Özkan’a “Bir anneye, bir kadına iftira atmanın bedelini hem hukuk önünde hem de milletin vicdanında yargılanarak vereceksiniz” diye seslenen Döğücü, sözlerine şöyle devam etti:

“Jakuzi olduğunu ispatlamazsan senden aşağı insan yok. Ayrıca mevcut başkana sesleniyorum; jakuzi olduğunu iddia edenlere karşı hemen şimdi başkanlık makamından canlı yayın açarak bu mevzuyu temizlemenizi vicdan ve haysiyetinize havale ediyorum. Hodri meydan.”

‘AKIL ALMAZ İSRAFI NASIL YAPTIĞINIZI SÖYLEYİN’

AKP’li Döğücü’nün bu açıklamasına Necati Özkan ve Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin’den yanıt geldi.

Necati Özkan, sosyal medya hesabından verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

“Sancaktepe Belediye binasının başkanlık katında benim gördüğüm, kamu bütçesiyle yapılmış olan harcamanın vicdansızlığıdır hanımefendi. Buradaki asıl konu, milletin evlatları sarsıcı ekonomik krizde büyük ızdıraplar içinde hayata tutunmaya çalışırken, bir ilçe belediye başkanının binlerce metrekarelik bir makam katını kendisine nasıl hak görebildiğidir. İç içe geçen makam odaları, dinlenme odaları, başkana özel tam teşekküllü mutfak, yemek odaları ve benim ‘jakuzi’ diye tarif ettiğim kocaman banyo teşkilatı… Bir kelime üstünden tepineceğinize, bu akıl almaz israfı nasıl yapabildiğinizi söyleyin hele… Peki, görevden ayrılırken milletin parasıyla alınmış başkanlık katındaki onca eşyayı kişisel malınız gibi nasıl götürebildiniz ve koskoca katı bomboş bırakabildiniz? Kamunun mallarını kamuya geri gönderecek misiniz?”

‘LÜKS VE BATIRILAN BİR BELEDİYE HİKAYESİNİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM’

Yeni başkan Alper Yeğin de Döğücü’nün açıklamasını alıntıladığı sosyal medya hesabından konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Kamuoyuna bilgilendirme;

Basında ve sosyal medya da yer alan Sancaktepe haberleri ile ilgili olarak; Sayın Şeyma Döğücü döneminde Başkanlık katında herhangi bir tadilat işlemi yapılmamıştır. Önceki Belediye Başkanı lüks bir banyo ve belediye başkanının ihtiyacı olmayacak şekilde bir kat tasarlamıştır. Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım. Saygılar..”

Öte yandan, konuyla ilgili adı geçen ilçenin 2009’dan ve 2019’a kadar belediye başkanı olan İsmail Erdem de açıklamada bulundu.

‘JAKUZİ HİKAYESİ TAMAMEN YALAN VE İFTİRA’

Sancaktepe’nin yeni başkanı Alper Yeğin’in kendisini işaret etmesi sonrası sosyal medya üzerinden yanıt veren Erdem, “Sancaktepe Belediye binasını 2017’de yaptıran ve hizmete alan biziz.” ifadelerini kullanarak bilgi verdi. Ortaya atılan iddialara “Yalan ve iftira” diyen Erdem’in açıklaması şu şekilde:

“Sancaktepe Belediye binasını 2017 de yaptıran ve hizmete alan biziz. Yalan ve iftiralara alışkın zavallılar, kirlenmiş ruh halleriyle tezgah peşindeler. Başkanlık katı denilen yer, binanın çatı arası kattır.

Başkanlık makamı vardır, toplantı odası (yönetim odası) var, Halkla ilişkiler odası, Misafir bekleme salonu, özel kalem odası, Başkanlık danışman birim odaları, mesciti ve 20 metre kare mutfak.

Jakuzi hikayesi tamamen yalan ve iftira. Yalancının mumu ne zaman söner bunu milletimize havale ediyoruz. Kamu binaları; halkın malıdır unutulmamalıdır. Sancaktepe belediye binası da Sancaktepe halkınındır.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada Sancaktepe Belediyesi binasının başkanlık katında jakuzi, çok sayıda dinlenme odası ve yemek odası paylaşımı üzerine resen soruşturma başlattı.

Başsavcılık, X sosyal medya hesaplarında, Sancaktepe Belediyesi binasının Başkanlık katının 6 bin metrekare olduğu, bahse konu makam katında jakuzi, çok sayıda dinlenme odası ve yemek odası bulunduğu iddiaları üzerine harekete geçti.

İnceleme yapan savcılık, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 217/A maddesi uyarınca resen soruşturma başlattı.

AKP ile CHP arasındaki ‘jakuzi’ polemiği büyüyor: Soruşturma başlatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Adam esyalari calmisssin, dandirik ilce belediye baskani olarak kendine kral dairesi dosemissin diyor, sen jakuziye takildin. Sen esya cikardin mi oradan onu soyle. Neyse ama guzel bir olay da var, kendine ozel mescit yaptirmissin iceriye. Bunlar boyle iste, her isiniz sevap nasilsa.

  2. Hemen ne demis “ Bir anneye, bir kadına iftira atmanın…” Bunlar hep böyle. Unutmus o makmda ne anne, ne de kadin olduğunu. Sadece Belediye Başkanı olduğunu ve milletin onu hizmet vermesi icin secmis olduğunu. Aslinda hic bir AKP Belediyelerinde hizmet giremezsiniz, sadece israf, bu milletin parasını cukkalamak. Cok iyi biliyorlar su zamanda onları yargilayacak yargının olmadığını.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!