AKP köylünün arazisini Sütaş’a peşkeş çekti

AKP Bingöl Belediye Meclisi’nde yumruklar konuştu, köylünün arazisini peşkeş çeken AKP’liler, buna karşı çıkan kendi partililerini önce istifaya davet etti ardından tehdit etti. Konu Meclis’e gelince birçok tehdit edilen AKP’li encümen oylamaya katılmadı ama Meclis’te kavga çıktı.

featured

AKP Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz öncülüğünde bazı AKP’liler köylünün en verimli arazisi olarak bilinen 877 dönümlük 1. sınıf tarım arazisini Sütaş şirketine vermek istedi. Cevdet Yılmaz, Kurban Bayramı’nda Bingöl İl Özel İdaresi Bahçesinde İl Genel Meclis Üyeleri ile toplantı yaptı ve konunun il meclisine geleceğini, parti kararı olarak da üyelerden evet oyu kullanmalarını istedi.

Bu baskının ardından bazı AKP’liler karara itiraz etti. Bunun üzerine AKP Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar’ın il meclis üyelerine “Eğer teklif meclisten geçmez ise istifanızı verin” dediği ve encümenlere baskıyı artırdığı öğrenildi.

Bu tehdide rağmen AKP’li bazı il genel meclis üyeleri bu karara itiraz edeceklerini, köylünün en verimli arazisinin Sütaş’a peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini ve bu nedenle Meclis’te ret oyu vereceklerini söyledi.

bingolsurmanset.com haber sitesinde de konuya geniş yer verildi. Habere göre, Bingöl İl Özel İdaresi Bahçesinde İl Genel Meclis Üyeleri ile yapılan toplantıda AKP İl Genel Meclis Üyesi Metin Bolluk, Cevdet Yılmaz ile Sütaş diyaloğunda dik durup köylünün isteği doğrultusunda konuşunca Cevdet Yılmaz tarafından toplantıdan kovulduğu hatırlatıldı.

Habere göre, ikili arasında şu diyalog yaşandı:

CEVDET YILMAZ: “Sütaş benim için çok önemli. Sütaş’ı Bingöl’e getirmek için harcadığım enerji ortada. Sütaş’ın arazi talebini gerçekleştirmek için mecliste oylama yapacağız. Partinin kararı olarak bu maddeyi meclisten geçirin”

METİN BOLLUK: “Sütaş’tan ziyade köylüye destek olmak gerekir. Hem köylü de arazisinin verilmesini istemiyor. Bu ihaneti köylüye nasıl yaparız.

CEVDET YILMAZ: “Orası senin bölgen değil, sen nasıl konuşursun. Partinin kararı bu yönde. Partinin kararını dinlemiyorsan ne işin var burada. Burayı derhal terk et”

Karşılıklı bu konuşma sonrasında encümenler Metin Bolluk ve Mehmet Arslan toplantıyı terk edip uzaklaştı.

Bu tartışmalarının ardından konu il meclisinin gündemine geldi.

Oylamada ret oyu kullanacak AKP’li encümenlerin bir kısmı tehdit sonrası oylamaya katılmazken bir kısmı da ret oyu kullandı.

Oylama sonucunda 877 dönüm arazinin imar planı onaylanarak Sütaş’a tahsis edilecek karar meclisten geçti. Oylama sonucunun açıklanmasının ardından salonda AKP’liler ile diğer partilerin meclis üyeleri arasında büyük bir kavga çıktı. Kavgada yumruklar konuştu.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ: ‘SÜTAŞ’A DEĞİL, KÖYLÜYE SAHİP ÇIKIN’

Bingöllü köylüler de bu satışa şu sözlerle tepki gösterdi:

“Sütaş’a bu devasa araziyi vereceğinize köylüye destek olun, arazisini eksin, ürünlerini Sütaş’a satsın. Burada hem köylü kazanır, hem Sütaş dışarıdan malzeme almayacağı için nakliyeden kazanır. Köylüyü düşünen siyasetçilerden bu beklenir. Ama siyasetçilerimizin derdi araziyi komple Sütaş’a vermek. Yazıklar olsun size.”

AKP köylünün arazisini Sütaş’a peşkeş çekti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Demek neymiş?Hırsız yurttaşdan çalacak.Hırsızlık malının üstünde iş gören çakal çalınmasına aracılık edene mamasını verecek.Hırsızlık malını janjanlayıp reklamına bol inek koyup dalgasını geçerken parasını da indiragandi yapacak.Çevrimiçi dedikleri bu zaar.Müşteri?Umurunda mı kim geçiriyor diye.İtiraz eden?Anında bozguncu dıj güjş filan.Çare?Şükür de ilerle.Çözüm? Aklını ait olduğu yere hareket ettir.Özgürlük sorumluluk işidir!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!