AKP Sözcüsü Çelik: Seçim tarihi kesinleşti

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılmasının kesinleştiğini söyledi.

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

“Seçimin 14 Mayıs’ta yapılması artık kesinleşti” diyen Çelik, “Burada esas olan muhalefet Meclis’e önem verilmesi gerektiğini söylüyor. Tabii ki Meclis önemlidir. Türkiye Meclis’i dünyada önemli bir yere sahiptir. Tüm Meclis’ler savaş sonucu kurulmuştur fakat bizim Meclis’imiz savaşa komuta etmiştir. Türkiye demokratik tecrübeye sahip bir ülke. Cumhurbaşkanımız gerekli açıklamayı yaptı. 14 Mayıs’ı telaffuz ederek. Türkiye büyük bir olgunlukla bu seçimi gerçekleştirebilecek yetkiye sahip. En çok sandık güvenliği söyleniyor. Bütün siyasi partilerden temsilciler, vatandaşlar sandıkların başında olacak. Güvenlik sorunu yok. Kurallara uygun bir şekilde sandık başında görevini gerçekleştirenlere teşekkür ettik.” ifadelerini kullandı.

‘AYAKKABI YALAMA’ AÇIKLAMASI

AKP Ordu milletvekili Şenel Yediyıldız’ın “Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” şeklindeki sözlerini de yorumlayan Çelik “Yanlış bir ifade. Grup Başkanımız kendisiyle konuşmuş. Yanlış bir ifade kullandığını söylemiş. Kendisi de özür dileyip bir açıklama yaptı. Üslubumuzda olmayan, kabul etmeyeceğimiz bir ifade. Üzüldük doğrusu” dedi.

TÜRKİYE, FİNLANDİYA İLE GÖRÜŞÜR MÜ?

Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya girmesiyle ilgili Türkiye’nin tavrını değerlendiren Ömer Çelik, şunları kaydetti:

“3’lü mekanizmayı biz istemedik, onlar bu duruma getirdiler. Masada ilerleme değil, gerileme var. Bu noktaya getiren İsveç’in kendisi oldu. İsveç verdiği hiçbir sözü tutamadı. Bu çerçevede o toplantının yapılmasının bir anlamı yok. Finlandiya bu konuda kendisini pozitif yönde ayrıştırmak istiyor. Onun için NATO ile konuşacak. Finlandiya ve İsveç iki ayrı bir ülke. Finlandiya terör konusunda doğru adımları attıktan sonra tabii ki İsveç’ten kendisini ayrıştırmış olur.

‘NATO’DA EV SAHİBİYİZ’

Bunlar bizim her seçim karşılaştığımız şeyler. Panik yapacağımız işler değil serçe parmağımızla yöneteceğimiz işler. NATO’dan Türkiye’yi çıkarmayı söyleyenlerin sözleri akıl tutulmasıdır. Söz konusu olamaz. Biz NATO’da ev sahibiyiz, kurucu iradeyiz. Bunların bunu konuşmaya hakkı yok. Konuştukları şey NATO’yu lav etmek olur. Türkiye’nin NATO üyeliğini sorgulamak aptallıktır.”

‘SİNAN ATEŞ CİNAYETİ TÜM BOYUTLARIYLA ORTAYA ÇIKACAK’

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili de konuşan Çelik, “‘Torbacılara öldürttüğünüz Sinan Ateş’ diyor. Biz bunu şiddetli kınıyoruz, utanç verici buluyoruz. Burada bir cinayetten bahsediyoruz. Devletin adliyesi, emniyeti işbaşındadır. Dün de Kılıçdaroğlu birçok kişiyi tehdit etti. Böyle bir tehdit olmaz. Biz varolduğumuz sürece buna müsaade etmeyiz. Siyasi cinayetler sayfası açılmıştır diyor. Adliye ve Emniyet işini yapıyor, olay tüm boyutlarıyla ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Çelik: Seçim tarihi kesinleşti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!