AKP TC ibaresini reddetti!

featured

Çorum Belediye Başkanı: T.C. ibaresinin eklenmesi zorunlu değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne o kadar bağlıyız ki tabelayla sınırlı değil.

Çorum Belediye Meclisi’nde belediye tabelalarına T.C. ibaresinin eklenmesi AKP’li üyelerin oylarıyla reddedildi. Belediye meclisinin ekim ayı toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubu Çorum Belediyesi’nin logosu, afişleri ve tabelalarına Türkiye Cumhuriyeti kısaltması olan T.C. ibaresinin eklenmesine ilişkin yazılı bir önerge verdi.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise bunun bir gönül meselesi olduğunu ancak zorunlu olmadığını kaydetti. Aşgın, “Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, bu vatanın değerlerine o kadar çok bağlıyız ki tabelayla sınırlı değildir” diyerek konuyu oylamaya sundu.

CHP VE MHP ‘EVET’ OYU VERDİ

Oylamada CHP ve MHP grubu evet oyu verirken, AK Parti grubu hayır oyu kullanmayı tercih etti. Böylece Çorum Belediyesi’nin logo, afiş ve tabelalarına T.C. ibaresinin eklenmesi talebi AKP’li belediye meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmiş oldu.

AKP TC ibaresini reddetti!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Mesele bu kadar basit değil. T.C. ibaresi karşıtlığı bu ülkenin kuruluş ilkelerinin tamamına karşı bir duruştur. Keşke Yunan galip gelseydi diyenlerin durduğu noktayla aynıdır.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!