AKP ve CHP Grup Başkanvekillerinden Mehmet Ali Çelebi mesajları

AKP'ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi'ye AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan destek geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Çelebi'nin vekilliğini devam ettirmek için AKP'ye katılacağını iddia etti.

featured

2021 yılında CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne katılan, daha sonra oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı iddia edildi.

Bir süredir Cumhur İttifakı’nı öven mesajlar paylaşan Çelebi, gelen tepkilere verdiği yanıtta “Çabuk unutanlara önemli bir hatırlatma: Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan 15 Temmuz’da direnmese ben dahil kumpaslarda yargılanan istisnasız herkes, ölüm listelerindeki Türkiye’nin binlerce önemli ismi bugün hayatta olmayacaktı. Hepimiz katledilmiştik.” dedi.

Bu mesajı alıntılayan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, ”FETÖ’nün gadrine uğramış Çelebi’nin bilinen bu gerçeği ifade etmesine saldıranlar aynaya bakmalı. Çelebi aynı yerde, dağılan CHP ve türevleri! Mehmet Ali Çelebi ile birçok konuda farklı düşünebiliriz; ama bu aziz milletin geleceğine dair ortak rüyalarımız çok kıymetli. Bu vatan bizim” paylaşımı yaptı.

ÖZGÜR ÖZEL: YALANLAMIYOR

CHP İzmir İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Özgür Özel, bir gazetecinin, “bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin Cumhur İttifakı ile ilgili yaptığı açıklamaları nasıl değerlendirdikleri” yönündeki sorusu üzerine, cezaevinde olduğu sırada Çelebi’yi Veli Ağbaba ve Nurettin Demir ile ziyaret ettiklerini, herkes darbecilikle suçlarken ona sahip çıktıklarını söyledi.

Sosyal medyaya yansıyan açıklamalar ve kamuoyunun tepkisinin ortada olduğunu ifade eden Özel, “Dünya kadar laf ederek CHP’den gittiği zaman, ‘burası babaevi, gidersin ancak babaevini yıkıp, yakmazsın’ dedim. Memleket Partisi’ne gitti oradan da ayrıldı. MHP ile temasları oldu gördük. Bugün de gördük ki AK Parti’ye gidecekmiş. Yalanlamıyor. Bunu niçin yapıyor? Milletvekilliğini sürdürmek için AK Parti’ye gidiyor. Bunun izahı yok.” diye konuştu.

AKP ve CHP Grup Başkanvekillerinden Mehmet Ali Çelebi mesajları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 ay önce

  Chp nin ziyareti kanaltürk, zaman ve bank asya kapısında ağlaşmaları ve helallesmeleriyle birlikte düşünüldüğünde ayrı bir kıymet kazanıyor..

 2. 2 ay önce

  Aranizda namuslu adamlar barinamiyor..bu kadar acik net!!!Ideolojik olarak farkli da dusunse vatanina oncelik vermis..bu da acik net!!!Kirli pazarliklar ve iradesini satmak sizin sifatiniz Y-Chp bu da acik ve net!!!Saldiracaginizi bildigi halde mertce merdanece bildiklerini ve onceliklerini haykirmis bu da acik ve net!!!Sen yeter ki dogru bildigin yoldan git ne firtina ne yagmur ne de havlamalar viz gelir tiris gider!!

  • 2 ay önce

   ya bir git trolluk yapmayin. cagri merkezinde cay demlemeye devam edin. Chp namussuz da Akp tosun agar, evladi ve apo mektuplari ile namuslu oldu oyle mi?

   • 2 ay önce

    bızım demek ıstedıgımız ,akp lılerın dedıgınden olması da chp nıye ayak uyduruyor

    Cevapla
 3. 2 ay önce

  Akp rte günahkar doğru oyda vermem ama olası kk ve rte seçiminde rte yi kk ya bin kere tercih ederim. Bop için kurulmuş parti nereden nereye geldi Ata nın kurduğu parti pkk fetö dhkpc kırması etnikçi mezhepçi emperyalizmin müptezeller kulübü oldu. Hele şu tipi tipe bak bunlar vb.leri insanları engizisyoncular gibi sana akpli derim ha ithamıyla korkutmaya çalışıyorlar. Daha geçen gün tüm akplileri sokak ropörtajlarında konuşturulan akp destekçisi allahlıklarla eşitleyen kendisini çok zeki sanan 20 yıllık ychdpkklı arkadaşimla tartıştım adamım beyni sümüğe dönmüş akpnin her şeyi kardeniz doğal gazı s400lerin aktifliği pkk fetö ile mücadele vs yalanmış kendisi gibi mala bağlamadığımdan akpli oldum 15 gündür aramıyor mal. Bunlar hasta hdpkk ya hoş bakan çakal bana akpli muamelesi yapıyor. Canın cehenneme…

 4. 2 ay önce

  bulent efendi, sen celebi efendinin telefonuna numaralar “sehven” yuklenirken ne yaptin? destek oldun mu? celebi efendi, yeni dostlarin hayirli olsun. En basitinden yagmurdan kacarken doluya tutulmak bu olsa gerek. Al birini vur otekine.

 5. 2 ay önce

  Sayın Çelebi bunu kendine yakıştırdıysa ben daha ne diyebilirim ki. Yazıklar olsun!

 6. 2 ay önce

  Truva atları dönemi…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!