AKP ve MHP’liler umrecileri ziyaret ederken CHP’liler kongre yapıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Türkiye'yi de tehdit ederken tüm kurumlar ve vatandaşlar önlemler alıyor. Buna rağmen bazı yerel yöneticilerin uyarılara rağmen umrecileri ziyaret etmesi tepki çekti. CHP'nin 'doktor' olan İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise yüzlerce kadını biraraya toplayarak il kadın kongresini gerçekleştirdi.

AKP ve MHP’liler umrecileri ziyaret ederken CHP’liler kongre yapıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Umre’den dönenlerin 14 gün boyunca evlerinden çıkmamasını ve ziyaretçi kabul etmemelerini açıklamasına rağmen bazı illerde AKP’li teşkilatların ve belediye başkanlarının Umre’den dönenleri ziyaret ettikleri ortaya çıktı.

Birçok şehirde belediye başkanları ve bazı parti teşkilatları, umreden dönenlerin evlerine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulunuyor.

Hatay’da AKP Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak ve beraberindeki grup, umreden dönen bir vatandaşın evine “Allah kabul etsin” ziyaretinde bulundu.

Rize’de Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi de umreden dönen bir vatandaşı evinde ziyaret ederek, fotoğrafını paylaştı.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, umreden dönen bir dava arkadaşını ziyaret ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık kendisine ait resmi sosyal medya hesabından umre dönüşü arkadaşını karşıladığı anın fotoğrafını paylaştı. Koronavirüs tedbirleri hatırlatılmasının ardından Zafer Işık paylaşımını sildi.

CHP’NİN KONGRESİEN ENGEL OLMADI

CHP koronavirüse kendi içinde tedbirler alarak,  37. Olağan Kurultayı’nı ve parti içinde yapılacak tüm kongreleri erteleme kararı almıştı.

Partisinin kongre için aldığı tüm tedbirleri hiçe sayan CHP İstanbul İl Başkanı Doktor Canan Kaftancıoğlu, 14. Olağan İstanbul İl Kadın Kolu Kongresi’ni gerçekleştirdi.

Kongrede kadınlara seslenen Kaftancıoğlu konuşmasında “Bu memleketin tek derdi koronavirüs değil” ifadelerine yer verdi.

‘DOKTOR’ KAFTANCIOĞLU’NUN DELEGE HESABI KORONAVİRE ÜSTÜN GELDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Canan Kaftancıoğlu’nun tek aday olarak girdiği İstanbul il kongresi, parti içindeki tartışmaları artırmıştı. Geçtiğimiz hafta İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na muhalif belediye başkanları ve CHP ilçe başkanlarının toplanmıştı.

İlgili haber: Başkanlar toplandı, Kaftancıoğlu küplere bindi! CHP İstanbul kaynayan kazan gibi…

Kaftancıoğlu’nun genel kongrede delege hakimiyetini kaybetmemek için bu kongreyi ertelemediği iddia edildi.