AKP’de Cumhurbaşkanı danışmanları krizi… ‘Yerini beğenmiyorsa çeksin gitsin!’

Cumhurbaşkanı Danışmanı'nın bir ilde katıldığı toplantıda oturtulduğu yere itiraz edip valiyle tartıştığı öğrenildi.

featured

AKP içerisinde Cumhurbaşkanı danışmanlarının tasarruf önlemleri dışında kalmasına tepkilerin olduğu öğrenildi. İddialara göre, partinin meclis grubu, genel merkez politikalarına aykırı açıklama yapanların ayıklanması gerektiğini belirtti.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan’ın aktardığı kulis bilgisine göre; toplantıda oturulduğu yeri beğenmeyen bir kadın Cumhurbaşkanı Danışmanı, valinin yanına giderek, “Benim yerim sizin yanınız olmalıydı. Ben cumhurbaşkanlığını temsil ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuyu Cumhurbaşkanlığı’na taşıyan vali, “Boş verin yerini beğenmiyorsa çeksin gitsin” yanıtını aldı.

Cumhurbaşkanlığı danışmanlarının parti içi her sohbetin konusu olduğunu ifade eden Nuray Babacan, bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı:

‘TARTIŞMAYA GİREN İSİMLERİN AYIKLANMASI İSTENİYOR’

“İktidar partisi yönetimi, “Nerede hata yaptık?” kampına hazırlanırken, buraya sunulacak rapor için nabız yoklamaya devam ediyor. Devlet yönetiminde beklenen adımları atamayan AKP yönetimi, kendi iç sorunlarına döndü. Yapılan toplantılar, Cumhurbaşkanlığı danışmanlarına yönelik tepkilerin, kamu sınavlarındaki mülakatlar ve hastanelerdeki randevu sistemine yönelik şikayetlerin arttığını gösterdi. Kemer sıkma politikasının kendilerine zarar vereceğini düşünenler de az değil.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın tasarruf önlemlerinin dışında kalmasının yanı sıra hiçbir üretimi olmadığı öne sürülen danışmanlarının sayısının azaltılması, saraydaki kurulların işlevinin tartışılması gerektiğini düşünen çok kişi var. Partinin meclis grubu ve genel merkez politikalarına aykırı açıklamalar yapan, hatta zaman zaman tartışmaya giren isimlerin ayıklanması isteniyor.

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI VALİYİ FIRÇALAMIŞ

Özellikle son günlerde yaşanan bir olay, sayıları 45 civarında olan danışmanları yeniden hedef yaptı. Hepsinin kartvizitinde “Cumhurbaşkanı Danışmanı” yazan ve sanki “tek ve yeganeymiş” gibi muamele görmeyi isteyen bu danışman ordusundan biri, protokol krizine imza atmış. Bir kadın danışman, bir ilde katıldığı toplantıda, valinin yanına giderek, “Benim yerim sizin yanınız olmalıydı. Ben cumhurbaşkanlığını temsil ediyorum” diye oturtulduğu yere itiraz edip, valiyle tartışmış. Vali, bu konuyu cumhurbaşkanlığına taşıdığında kendisine “Boş verin yerini beğenmiyorsa çeksin gitsin” yanıtını almış…”

AKP’de Cumhurbaşkanı danışmanları krizi… ‘Yerini beğenmiyorsa çeksin gitsin!’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!