AKP’de ‘Suriyeliler’ alarmı… ‘Ciddi rahatsızlık ortaya çıktı’

Kulis haberlere göre, AKP kurmayları, parti içinde yapılan değerlendirmelerde son dönemde yaşanan hayat pahalılığının da etkisiyle Suriyelilerle ilgili özellikle büyükşehirlerde ciddi bir rahatsızlığın ortaya çıktığına dikkat çekti.

featured
service

İki ay önce “Muhalefet seçimleri kazanırsak Suriyelileri göndereceğiz diyor. Biz göndermeyeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir anda “Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü ve onurlu geri dönüşleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” çıkışı yapması dikkat çekmişti.

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine göre AKP içinde yapılan değerlendirmelerde, hayat pahalılığı sorunu ile birlikte Suriyelilerle ilgili özellikle büyükşehirlerde ciddi bir rahatsızlığın ortaya çıktığına işaret edilirken, Suriyeli sığınmacı sorununun “gönüllü” çözümü ile ilgili bundan sonraki süreçte peyderpey adımların atılacağı belirtiliyor. Burada yapılan vurgunun ise “popülist söylemden uzak, insani bir geri dönüş” olduğu ifade ediliyor. AKP içindeki pek çok ismin, “kontrolsüz göç akınının” Türkiye’nin demografik yapısında değişikliklere neden olabileceği endişesini dillendirdiği de belirtiliyor.

Parti içindeki toplantılarda öne çıkan en çarpıcı başlıklardan birisi ise Türkiye’nin Mısır, İsrail, Ermenistan, BAE, Suudi Arabistan gibi ülkelerle başlattığı normalleşme sürecinin önümüzdeki günlerde Suriye ile de başlayabileceği yönündeki değerlendirmeler. AKP kurmayları, “Konuya Esad ile normalleşme, barışma gibi bakmamak lazım. Türkiye ile Suriye ilişkisi olarak bakmak lazım. Konu ülkemizdeki Suriyelilerin sulh içinde huzurla ülkelerine dönebilmeleridir” yorumunu yapıyor.

AKP’de ‘Suriyeliler’ alarmı… ‘Ciddi rahatsızlık ortaya çıktı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Kıvırmayı bırakın suriye ile görüşmek esad ile görüşmek demektir. BOP hayali ile Amerika’nın kuyruğuna takılıp ülkeyi mülteci ile doldurdunuz.

 2. 2 hafta önce

  Çeviri çevirin kazı, yanmasın…
  Ateşi fazla geldi..
  Vakti zamanında Esat hepsini geri almak için TR ile gorusmek istedi, Eset eset diye geri cevirdiniz.
  Başında yanlış olanları bildiğiniz halde bu yanlıslarda niye ısrar ediyorsunuz, aynısını faiz olayınfa da yapmadınız mı.
  Bir zamanlar egitim sistemini de deneme tahtasına cevirmiştiniz.
  Bu ulke sizi babanızın ciftliği mi…
  Yazık, acısını hep milletce cekmiyor muyuz.
  Suriye olayında dk durupisrail ve amerikanin piyonu olmasaydiniz, emevi camisi hayali girmeseydiniz,
  Bunlar olur muydu.
  Yeter artik sizin beceriksizliklerinizden bikti bu millet….
  Onurlu geri donusmus…

 3. Topunuz birden gidince sorun kalmayacak, ülkeye 5 tane katkınız oldu 5000 tane hatanız var, fayda zarar noktasinda çok ileri gittiniz. Suriyeli muhacir kardeşleriniz ile birlikte gireceksiniz.

 4. Ya gönüllü gitmezler se.?

 5. Onurlu istifa nasıl bir fikir.

 6. 2 hafta önce

  10.milyon sayısına ulaşan
  Mülteci sorunu BOP severlerin
  Türk Milletinin başına açtığı
  Beka sorunudur.
  Acil çözüm…..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!