AKP’den 6’lı masaya ‘uzay’ göndermesi

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, MÜSİAD Çanakkale Şubesi'nin Genel Kurulu'nda konuştu: Biliyorsunuz uzaya adam göndermeye karar verdik. Çalışmalar, testler yapıldı. Hangi Türk'ün uzaya gideceği bile belli oldu. Ama halen altılı masanın adayı kim olduğu belli olmadı.

featured

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, MÜSİAD Çanakkale Şubesi’nin, Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda düzenlenen 6. Olağan Genel Kurulu’nda, açıklamalarda bulundu. Altılı Masa’ya ‘uzay’ göndermesi yapan Turan, şöyle konuştu:

“İşimizi, icraatımızı, milletimiz bilir. Millet vefa, izan, irfan sahibidir. ‘Hakkı teslim eder’ diye düşünüyoruz. Fakat dün gördünüz ‘altılı masa’ diye ifade edilen bir siyasi yapı 11’inci toplantısını 9 saat süreyle yaptı. Ne diyecekler diye baktık. Buldukları konu Erdoğan aday olamazsın. Kendi kazanmaları değil, kendi adayları değil, rakibinin aday olmaması üzerine ortak olan bir siyasi yaklaşım. Bu vahim, üzücü bir tablo. Biliyorsunuz uzaya adam göndermeye karar verdik. Çalışmalar, testler yapıldı. Hangi Türk’ün uzaya gideceği bile belli oldu. Ama hala altılı masanın adayı kim olduğu belli olmadı. Türkiye’nin bunu hak etmediğini düşünüyorum. Türkiye bunu hak etmiyor. 11 toplantı yap, 9 saat görüşme yap, çıkan sonuç, Erdoğan aday olmasın. Biz önceden bir Sabih Kanadoğlu bilirdik. Şimdi 6 tane Kanadoğlu’nun olduğunu gördük.”

‘MİLLET KALDIĞI YERDEN…’

Seçim meydanlarında kavga, polemik ve yarış istediklerini dile getiren Turan, “Ama mahkeme kapıları bizim işimiz değil. Düne kadar ısrarla ‘hodri meydan gelin hesaplaşalım’ dediler, ‘asla mahkemeye gitmeyeceğiz’, ‘seçimlerde sizi yeneceğiz’ dediler. Dünkü karar resmen Erdoğan’ın başkanlığını kabul kararıdır. Erdoğan’ın başkanlığının bir daha olacağının altılı masa tarafından ilanı kararıdır.” ifadesini kullandı.

Turan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adaylık tartışmalarıyla ilgili de şöyle konuştu:

“Anayasa iki defa başkanlığa hak verir. Eski dönemde görevlerin, yetkilerin, sürelerin ne kadar farklı olduğunu bilirsiniz. Eski Cumhurbaşkanlığıyla şimdiki aynı mı, yetkileri aynı mı, sınırları aynı mı, yürütmedeki, erkteki dengesi aynı mı? Eski sistem başka, kişiler başka, o konu kapandı. Yeni sistem var. Bu yeni sistem göre de biz ikinci seçimi yapıyoruz. Erdoğan birinciyi kazandı. Şimdi anasının ak sütü gibi aday olmaya sahip, bu hakkı var. İnşallah yine kazanacağız, göreceksiniz. Ancak Sayın Erdoğan, 2028 yılında üçüncü döneme aday olmak isterse, o zaman Meclis kararına ihtiyacı var, bugün değil. Bunu defaatle tartıştık. O yüzden önceden hodri meydan diyenlerin, bugün bu ibretlik halini ibretle izliyoruz.”

Dünkü altılı masa toplantısına da değinen Turan,

“Altılı masa geldiği yerde artık siyasetin değil, magazinin konusu olduğunu göstermiştir. Yemekler ‘glütenli mi, glütensiz mi’ konu bu. Bu saatten sonra kim aday olursa olsun göreceksiniz, millet kaldığı yerden yoluna devam edecek. Biz büyük Türkiye hayalini kuruyoruz. Biz yeni Türkiye hayali kuruyoruz. ‘Bir Türkiye vizyonu, Türkiye Yüzyılı’ diyoruz. Onlar dön dolaş, eski hesapları, mahkeme kavgalarını açıyorlar. Bu yanlıştan dönmeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

AKP’den 6’lı masaya ‘uzay’ göndermesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!