AKP’den açıklama… Hizbullah Cumhur İttifakı’na katılacak mı?

"Cumhur İttifakı olarak temel yaklaşımlarımızın ne olduğu konusunda ortak bir zeminde, ortak bir mutabakatla yürüyoruz. Büyük Birlik Partisi ittifakın üçüncü unsuru. Umut ediyorum ki HÜDA-PAR da bu ittifakın içine katılır."

featured

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk televizyonunda katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye’ye yönelik güvenlik uyarısı yayımlayarak, diplomatik temsilciliklerini ve konsolosluklarını kapatan bazı ülkelerin kararlarına ilişkin görüşü sorulan Kurtulmuş, Türkiye’nin uzun yıllardır terörle mücadele eden bir ülke olduğunu, terör eylemlerinin nasıl yapıldığını, ne şekilde ortaya konulduğunu gayet iyi bildiklerini söyledi.

Kurtulmuş, “Karar ağır bir karardır, kabul edilemez. Türkiye bir seçime gidiyor. Seçim öncesi Türkiye’nin terörün, karışıklıkların olduğu bir ülke şeklinde gösterilmesi anlamına gelecek bu kararların Türkiye’nin gerçeklerine uymadığını, doğru bulmadığımızı ifade etmek isteriz.” dedi.

Bu kararı alan 9 ülkenin, sadece duyuma dayalı değil, ellerinde bir bilgi var ise kendileriyle paylaşmaları gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Ortada bir bilgi, gerçekten bir durum yoksa, bunun üzerinden spekülasyon anlamına gelecek konsoloslukların kapatılmasının ağır karar olduğunun ifade edilmesi lazım. Endişe ettikleri konular varsa bizimle paylaşmaları lazım. Dışişleri Bakanlığına çağırılarak rahatsızlık ifade edilmiştir. Bu manipülasyonlara Türkiye pabuç bırakmaz. Yakinen takip ediyoruz. 9 ülkenin her birisiyle ilgili Dışişleri Bakanlığımız resmi görüşmelerini yaparak gerekli şeyler söylenmiştir. Türkiye, hiçbir terör örgütüne, arkasında kim olursa olsun onların Türkiye’yi karıştırmasına müsaade etmeyecek.”

Bu süreçte ABD’nin başı çekip çekmediği konusundaki görüşü sorulan Kurtulmuş, bunun için bilgi ve belgelerin olması gerektiğini söyledi.

ERDOĞAN’IN VEKİLLERE TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel kurula katılmayan AKP milletvekillerine yönelik tepkisi sorulan Kurtulmuş, Meclis’in ciddi bir çalışma takvimi olduğunu, bunun, milletvekillerine yönelik dikkatli olunması konusunda uyarı anlamı taşıdığını dile getirdi. ​​​​​​​

HİZBULLAH İTTİFAKA KATILACAK MI?

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaretine ilişkin soru üzerine de “Görüşmede tabii ki seçim de Türkiye’nin uluslararası alanda karşılaştığı yeni meseleler de konuşulmuştur. Yeni sistem 50+1 gerektiriyor. Cumhur İttifakı olarak temel yaklaşımlarımızın ne olduğu konusunda ortak bir zeminde, ortak bir mutabakatla yürüyoruz. Büyük Birlik Partisi ittifakın üçüncü unsuru. Umut ediyorum ki HÜDA-PAR da bu ittifakın içine katılır.” ifadelerini kullandı.

Seçim hazırlıklarına yönelik soruya da Kurtulmuş, “Ümit ediyorum ki şubat ayı sonunda seçim beyannamesi bütünüyle ortaya çıkmış olacak.” dedi.

AKP’den açıklama… Hizbullah Cumhur İttifakı’na katılacak mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 4 Şubat 2023, 08:55

    Yobaz, selefi islamcı güruh Hizbullah’ın, iktidar cenahını oluşturan ittifaka katılması ile ilgili yorum ve değerlendirmelerin, iktidar partisini merkeze alarak değil, küçük ortak mhp’nin merkeze alınarak yapılması gerekir! Zira, hizbullah’ın da katıldığı bir politik birlikteliğin içinde yer almakla, sözüm ona “Türk milliyetçisi” olduğunu iddia eden mhp’nin, gerçekte Türkçülükle hiç bir ilgisinin olmadığı değil, tam olarak karşı tarafta yer aldığı gerçeği de kanıtlanmış olacaktır!!! Zira mhp, Türk milliyetçisi ve ATATÜRK bağlısı olduğu herkes tarafından bilinen ülkü ocakları eski başkanı S.Ateş suikasti ile ilgili ortaya atılan iddialar bağlamında, Türk milliyetçiliği ile bir ilgisinin olmadığını adeta ortaya koymuştu!!!

  2. 4 Şubat 2023, 08:12

    HDP ile görüşmekten ne farkı var? Bunlar da yeşil Kürdistancı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!