AKP’den bir ‘Suriyeliler’ açıklaması daha: Eninde sonunda dönecekler

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sığınmacılar meselesinde bazı partilerin ırkçılık yaptıklarını iddia etti. Çelik, “Biz demiyoruz ki bu insanlar ilanihaye burada kalacak. İnsanların ölüm korkusu olmaksızın döneceği ortam oluştuğu anda kendi ülkelerine dönecekler” dedi.

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP İstanbul Gençlik Kollarının düzenlediği Üsküdar Buluşmaları’na katıldı.
Çelik, hayat pahalılığının ne zaman ortadan kalkacağına ilişkin soruyu da yanıtladı.
Türkiye’yi çok borçlu, enflasyonun, cari açığın çok yüksek olduğu, milli gelirin çok düşük kaldığı noktalardan aldıklarını belirten Çelik, şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımız liderliğindeki siyasetler Türkiye’yi çok güçlü yerlere taşıdı. Şimdi de bir türbülansın içerisinden geçiyoruz. Ukrayna Savaşı ile birlikte tedarik zincirinde ortaya çıkan problemler, dünyada pek çok ülkede on yıllardır görülmemiş enflasyon rakamları görünüyor. Yaşananlar tabii bizi de etkiliyor. Şimdi göreceksiniz, bayramdan sonra yavaş yavaş düzelme başlayacak. Ondan sonra da bunu kademe kademe hep beraber göreceğiz. Şundan emin olun, biz çarşıda, pazarda gündem nedir, genç kardeşlerimizin gündemi nedir farkındayız ve bunları her gün değerlendiriyoruz. Daha önce nasıl çözüm bulduysak şu anda dünyanın içerisinden geçtiği bu türbülansın olumsuz yansımalarını da ortadan kaldıracak şekilde güçlü çözümler bulacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın.”

‘BAZI PARTİLER MAALESEF IRKÇILIK YAPIYOR’

Göçmen ve sığınmacılarla ilgili soru üzerine Çelik, Suriye’deki durumun güvenli hale gelmesinin ardından insanların ülkelerine gideceğini söyledi.
Türkiye’nin mülteci alacak kapasitesinin bulunmadığını anlatan Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye bütün dünyanın yükünü çekiyor. Yüz binlerce insanın oralarda öldüğünü düşünün, ne kadar utanç verici olurdu. Akdeniz’de Yunanistan sahil güvenliği, botları patlatarak insanları ölüme terk ediyor, işkence yapıyor. Şimdi Yunanistan bu utançla ömür boyu yaşayacak.

Mültecilerin geri gönderilmesiyle ilgili politika üretmekle ırkçılığı karıştırmamak lazım. Bazı partiler maalesef ırkçılık yapıyor. Biz demiyoruz ki bu insanlar ilanihaye burada kalacak. İnsanların ölüm korkusu olmaksızın döneceği ortam oluştuğu anda kendi ülkelerine dönecekler. Stalin zamanında Azeri aydınlar buraya sığındı, o zamanki CHP yönetimi onları iade etti. Sınırı geçer geçmez de infaz ettiler. Ne kadar üzüntü verici.

Milletimiz kendi asaletine yakışır şekilde doğru bir şey yapmıştır. ‘Buranın nüfus yapısı değişecek.’, ‘Demografik güvenliğimizi tehdit edecek birtakım uygulamalara izin vereceğiz.’ gibisinden bir yaklaşım değil. Eninde sonunda dönecekler.”

AKP’den bir ‘Suriyeliler’ açıklaması daha: Eninde sonunda dönecekler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. Gençler de bunlara inandı. Beyaz gençlik inanır.

 2. 9 ay önce

  ya bir söyleminizde tutarlı omurgalı olunuz.
  bugün söylediğinizi yarın yalanlıyorunuz. yazıklar olsun.
  T.C devletini adaletten uzak işin ehli olmayan insanlar yönetiyor kahroluyorum.
  erken seçimi bekliyorum.

 3. 9 ay önce

  Meali;vaziyet sıkışık,neye el attıysak batırdık doğal olarak,seçim için oyu ver de bari seçimden sonra yalandan kim ölmüş ayağı yapar biraz daha arap püsür getiririz.Niye böyle yapıyoruz?Çünkü seviyoruz sıvamayı.Sıtop!

 4. 9 ay önce

  Oy kullanma hakkı kesinlikle verilmemelidir.

 5. 9 ay önce

  boyle lafla olmuyor, kanun cikartacaksiniz. Neyin sonunda gidecekler, bir insan bes bin yil yasamiyor. 20 senedir coktunuz her turlu alavere ile, kediler ile, mezardan kalkip oy kullananlar ile, muhursuz pusulalar ile. Iki nesil curudu sizin yuzunuzden, musebbihi su anda 50-80 yas arasi olanlar.

 6. 9 ay önce

  Türk milleti refah için de yaşayamazken sahip oldukları her şey Suriyeliler’e peşkeş çekilirken Suriyeliler’in ülkesinde ki savaşı mı düşünecek. Türkçe’nin yerini Arapça almaya başladı. Türk milletinin haklarına sahip çıkan bir insan var diye ona ırkçı diyemezsiniz, önceliğiniz vatandaşınız olmalı. Türk milletine sormadan Suriyeli aldınız. Azerbaycan Türklerini de Suriyeliler ile bir tutamazsınız

 7. Dünü ve bugünü bir biri ile çelişen, rahatlıkla yalan söyleyebilen, hep uzatma ve durumu idare etme uğraşında olanları hiç sevmiyorum…
  Çok ciddi sorunlar yaratıp ortada bırakıyorlar..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!