AKP’den Erdoğan-Özel görüşmesine ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün TBMM'deki resepsiyonda kısa bir sohbet gerçekleştirirken, iki liderin haftaya bir görüşme yapacakları açıklandı. Erdoğan ile Özel'in görüşmesine ilişkin AKP'den de açıklama geldi. AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Bugünün önemine uygun olarak bir görüşme oldu ve bayramlaşıldı” dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile TBMM’de gerçekleştirilen 23 Nisan resepsiyonunda bir araya geldi. Gerçekleştirilen kısa görüşmenin ardından Erdoğan, “Özgür Özel ile haftaya görüşeceğiz” dedi.

‘KAMUOYUNA YANSIYAN BİR TALEP SÖZ KONUSUYDU’

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özel’in görüşmesi hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akbaşoğlu, Erdoğan ile Özel’in görüşmesiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu konuyla ilgili tabi ki daha önceden de kamuoyuna yansıyan bir talep söz konusuydu. Bu sene inşallah yerine gelmiş olacak. Karşılıklı olarak görüşüp netleştirilecek. Bugüne ilişkin bir resepsiyon. Milli egemenliğin tecelligahı olan meclisimizin 104’üncü yaşında hep beraber burada güzel bir ambiyans oluşturduk. Bütün milletimizin temsilcileri bu birlikteliği ortaya koydu. Cumhurbaşkanımızın resepsiyona teşrifleri ile hep beraber, bütün milletvekilleri ve davetliler ile Cumhurbaşkanımız bir araya geldiler.

‘GÜNÜN ÖNEMİNE UYGUN ŞEKİLDE BAYRAMLAŞILDI’

Daha sonra da içerideki odada değerli siyasi partilerimizin genel başkanları ve temsilcileri ile görüştü. İçeride milletvekillerimiz, CHP Genel Başkanı, Hüda-Par Genel Başkanı, DSP Genel Başkanı AK Parti Grup Başkanı, Meclis Başkanvekillerimiz ve Meclis Başkanımız tabi ki, MHP Grup Başkanvekili vardı. Bugünün önemine uygun olarak bir görüşme oldu ve bayramlaşıldı.”

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan ile Özgür Özel’den TBMM’de ön görüşme: Zirve için tarih belirlendi

thumbnail
İlişkili Haber

Özgür Özel’den ‘yeni anayasa’ mesajı: Erdoğan’ı dinlemeden kapıları kapatmam

AKP’den Erdoğan-Özel görüşmesine ilk yorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!