AKP’den ‘eski tweetler’ savunması… Mücahit Birinci: O zaman cemaatti!

Canan Kaftancıoğlu 9 yıl önceki tweetlerinden dolayı ceza alınca AKP'lilerin FETÖ'yü öven eski paylaşımları gündeme geldi. AKP'li Mücahit Birinci, o dönem FETÖ'nün “cemaat” olarak telakki edildiği için atılan tweetlerin suç olmayacağını savundu.

featured

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘na “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. Hapis cezasının yanı sıra Kaftancıoğlu’na siyasi yasak kararı getirildi.

Kaftancıoğlu‘nun 9 yıl önceki tweet’lerinden dolayı ceza almasıyla, AKP’lilerin FETÖ ve PKK açılımını savunduğu paylaşımların ne olacağı sorusu ortaya atıldı.

Savunma, AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci‘nden geldi. Birinci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, o dönem FETÖ’nün “cemaat” olarak telakki edildiği için atılan tweetlerin suç olmayacağını savundu.

Birinci şu ifadeleri kullandı:

“17-25 Aralık öncesi FETÖ gibi istihbari bir yapılanmayı, cemaat olarak telakki edip, bu noktada samimi beyanda bulunup tweet atan şahıslarda suç kastı olmaz. Zira FETÖ yapısı ve sızması, ülkede daha önce tecrübe edilmiş bir fiil değildi. Bu tarz kıyaslamalar manipülatiftir.

Oysa DHKPC, PKK gibi örgütler, maksatları, eylemleri belli açık olan terör örgütleridir. Bunlar, istihbari tarz örgütler değillerdir. Devlete sızma, kendilerini kamufle etme imkan kabiliyetleri yoktur. Aleni ve açık eylemler yaparlar.

Kaftancıoğlu’nun tweetleri, o tarihte terör örgütü olarak sezilemeyecek bir örgüte övgü niteliğinde değildir. Dolayısıyla bu övgüler, suçun unsurlarından olan kastı ihtiva eder. Kaldı ki, Kaftancıoğlu terörü-teröristi övme suçlarından zamanaşımı sebebiyle ceza da almamıştır.

Bu noktada, CIA sızması FETÖ elbette, mütedeyyin taban üzerinden propaganda yaparak sızdığı için, sol görüşe sahip birinin, FETÖ ile hiç dirsek temasının olmaması, teröre olan mesafesinden değil, bu yapı zamanında cemaat olarak bilindiği için, dine mesafesinden kaynaklı olmuştur.

Yapılması gereken, mütedeyyin insanları, FETÖ sopasıyla dövme çabasını bir kenara atıp, şu an Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devletin, bu istihbarat-terör örgütüne karşı verdiği mücadeleyi desteklemektir. Bu tarz tartışmaların tamamı bu alçak örgüte zemin sağlamaktadır.”

AKP’den ‘eski tweetler’ savunması… Mücahit Birinci: O zaman cemaatti!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    “milad” dedigi de bir ton rusvetle sesli ve goruntulu ifsa edildikleri tarih. Bademin ve fetonun miladi ancak boyle olur. Ha, devran degisince goreceksiniz milad var mi yok mu.

  2. 3 ay önce

    Yapma yahu? Siz bi tarafınızdan bir “milâd” uydurdunuz diye, ortağınızla birlikte işlediğiniz bütün suçların üzerine bir sünger çekilecek öyle mi? Siz öyle zannedin.. yıkıldığınız anda göreceksiniz!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!