AKP’den EYT açıklaması… Tarih verdiler

featured

AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, katıldığı bir televizyon programında EYT’lilerle ilgili açıklama yaptı. EYT’lilerin şu anda içinde bulunduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını savunan Akbaşoğlu, ‘2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.’ dedi.

Yasa çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda belirsizliğin sürdüğü Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( Eyt ) konusunda AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, dün akşam katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Eyt’lilerin içinde olduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını savunan Akbaşoğlu, “Eyt diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının devamında ise Akbaşoğlu, “Eyt yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar.” dedi.

Akbaşoğlu, “Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz. EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.” ifadelerine yer verdi.

AKP’den EYT açıklaması… Tarih verdiler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    3600 ve EYT boş hayalden başka birşey değil, kendi adıma en başından bu yana olmayacağını heryerde dile getirdim. Daha kötüye gider daha iyiye gitmez.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!