AKP’den Guardian’a ‘Erdoğan’ tepkisi: Ahlaksız bir tetikçi muhabirin…

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "The Guardian'da, Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan hakkındaki antidemokratik ifade ve çağrılar asla kabul edilemez. Şiddetle kınıyor, reddediyoruz" dedi.

featured

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İngiliz The Guardian gazetesi hakkında bir açıklama yaptı. Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“The Economist, Stern, Bloomberg, Foreign Policy’nin ardından The Guardian’da Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan hakkındaki antidemokratik ifade ve çağrılar asla kabul edilemez. Şiddetle kınıyor, reddediyoruz. Avrupa’nın ve Batı’nın her yanını saran İslam düşmanlığına, Türkiye karşıtlığına ses çıkarmayanların terör örgütlerinin diliyle ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza saldırmaları, her geçen gün dozu artan bu ikiyüzlü yaklaşımları, Türkiye’nin doğru yolda olduğunun açık bir göstergesidir” dedi.

‘AHLAKSIZ BİR TETİKÇİ’

Kurtulmuş, açıklamasının devamında, “The Guardian’da ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında yayınlanan yazı; gazetecilik ve diplomasi ilkelerini çiğneyen, nefret esaslı, ahlaksız bir tetikçi ‘muhabir’in hezeyanlarıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasisine ve halkına yönelik bu menfur ve küstah dili sahibine iade ediyor ve yükselen Türkiye’den korkmaya devam edin diyoruz” ifadelerine yer verdi.

AKP’den Guardian’a ‘Erdoğan’ tepkisi: Ahlaksız bir tetikçi muhabirin…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!