AKP’den Jahrein açıklaması

AKP'li Hamza Dağ, muhalefetin sosyal medya düzenlemesine yönelik eleştirilerine “Jahrein” isimli sosyal medya fenomeniyle yanıt verdi. Dağ, açıklamalarının yüzde 90'ının AKP karşıtı olan Jahrein hesabının CHP ve İmamoğlu'nu eleştirdiği için kapatıldığını söyledi.

featured

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, MHP ile birlikte TBMM’ye sundukları ve “dezenformasyon yasası” olarak adlandırılan sosyal medya düzenlemesi hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Teklifte yer alan “halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla kamu barışını bozma” suçuna 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası öngörülmesi hakkında NTV canlı yayınında konuşan Dağ, şunları kaydetti:

Birinin atmış olduğu tweet yaptırım doğurmaz. Biriyle ilgili olabilir, devletin mekanizması olabilir. İnsanları yanıltmaya dönük bir ifade olabilir. Kamuoyunu bozacak düzeye gelmesi gerekiyor. Kızılay’da bir bomba var, bir paket gördü mahkemede bunu savunduğu zaman ceza söz konusu olmayacak. İnsanları yanıltacak düzeyde bir tartışma olması, gerçeklik algısını değiştirebilecek bir şey olursa ve yayılırsa ceza söz konusu olabilecek. Teknoloji geliştikçe yeni düzenlemeler gelebilir. ”

Düzenlemenin internet medyası tarafından da beklendiği görüşünü dile getiren Dağ, şunları söyledi:

“Muhalefetin bu konuda teklifleri varsa Adalet Komisyonu’nda görüşülecek. Burada gelen teklifler makul olduğu sürece değerlendirilecek. Muhalefetten sadece eleştiri değil öneri de bekliyoruz.”

‘CHP İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI DİYE HESABI ASKIYA ALINDI’

“Bugün liderlerle ilgili sosyal medyada yazılan sözlerle ilgili en çok dava açan Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra uzlaşma isteyen iki lider bunlar” iddiasında bulunan Dağ, ayrıca şunları kaydetti:

Jahrein diye bir hesap var. Bu kişi muhalif. Açıklamalarının yüzde 90’ı AK Parti karşıtı. İmamoğlu ile CHP ile ilgili açıklama yaptı diye hesabı askıya alındı. Burada bizim en önemli baktığımız çerçeve 85 milyon vatandaşımızın hakkını, hukukunu korumak. Şu anda bireyin hakkı zayi oluyor. Haklarını savunabilecekleri bir yer yok.

Ben Türkiye Cumhuriyeti devletiyim, egemenlik haklarım yok mu? Buradaki 5-6 şirket hakkımı hiçbir şekilde savunmuyor. Hukuken bakıldığında sınırlayıcı ifadeler. Orada suçun unsurları bir kasttır. Kastı özel hale getiren bir düzenleme. Daha muğlak değil daha açık bir ifade.”

thumbnail
İlişkili Haber

Jahrein’in Twitter hesabı askıya alındı

Sosyal medyada tartışma büyüyor… Kemal Özkiraz’ın paylaşımına Jahrein’den yanıt

Jahrein, CHP’nin ‘mülteci raporunu’ hatırlattı… ‘Hayatımda daha rezil çok az şey okudum’

AKP’den Jahrein açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 8 ay önce

    Çok doğru söylemiş, iyi yerden vurmuş, tebrik ederim.

  2. 8 ay önce

    Bu adamlarda Allah korkusu olduğunu sanmıyorum. Hiç doğru konuştuklarına denk gelmedim. Kendisi, yayında paylaştığı videoda cinsel içerik kısmını buğulu yapmadığı için askıya alınmış. Algı kasacaklar sözde.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!