AKP’den Kılıçdaroğlu’na çağrı: Seçim kaybeden bir lider olarak bir daha…

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Sürekli 'Kılıçdaroğlu olmaz' diyen bir İYİ Parti'nin her toplantıda benzer bir kriz çıkardığını görüyoruz. Kemal Bey'e daha ne desinler? Ama diğer taraftan biz Kemal Bey'in onlarla seçim kaybeden bir lider olarak bir daha meydana çıkmasını, bir daha beraber polemik içerisinde saygın bir yarış içerisinde seçim kampanyası yürütmesini talep ediyoruz" dedi.

featured

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Çan İlçe Başkanlığı’nda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

İsveç’ten sonra Danimarka’da da Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını kınadıklarını söyleyen Turan, “Hep diyoruz Kur’an-ı Kerim kağıt değil ki yakasın. Kağıdı yaktın. Kalbimizdekini ne yapacaksın? Gönlümüzdekini ne yapacaksın? O nedenle bu tarz eylemlerin hiç kimseye faydası olmadığını fark etmelerini isterim. Bu tarz eylemlerin dünya barışına büyük zarar verdiğini, Avrupa Birliği anlayışına büyük zarar verdiğini, tekrar hatırlatmak isterim” dedi.

‘HİÇBİR KONUDA ORTAKLIKLARI YOK’

CHP’nin sürekli olarak ‘kriz’ ve ‘kaos’ ifadelerini kullandığını söyleyen Turan, “İşkembeyi bile terbiye eden bu millet sürekli zulmün, vesayetin, kavganın, krizin yanında olan CHP’yi de terbiye edecek göreceksiniz. ‘Partili cumhurbaşkanı olamaz’ demişlerdi. Geldikleri yerde altı partili cumhurbaşkanı adayı olduğunu görüyoruz. Hiçbir konuda ortaklıkları yok. Hiçbir konuda ortak yaklaşımı olmayan bir ekibin bu millete hiçbir faydası olmaz. Ancak Kılıçoğlu’nu aday yaparak ‘Türkiye’yi değil ama CHP’yi kurtarırız’ diyen CHP’lileri de saygıyla karşılıyoruz. Bakınız İYİ Parti, CHP’nin adayını beğenmiyor. CHP, İYİ Partili adayı kabul etmiyor. Bir İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ise ‘Kılıçdaroğlu adaysa, bizim kurumlarımız bunu kabul etmez’ diyor. Ama ne zaman söylüyor? 6’lı Masa toplantıdayken. Bunun genel başkanından habersiz olduğunu düşünmek çok saftiriklik olur. Sürekli ‘Kılıçdaroğlu olmaz’ diyen bir İYİ Parti’nin her toplantıda benzer bir kriz çıkardığını görüyoruz. Kemal Bey’e daha ne desinler? Ama diğer taraftan biz Kemal Bey’in onlarla seçim kaybeden bir lider olarak bir daha meydana çıkmasını, bir daha beraber polemik içerisinde saygın bir yarış içerisinde seçim kampanyası yürütmesini talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

 

AKP’den Kılıçdaroğlu’na çağrı: Seçim kaybeden bir lider olarak bir daha…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!