AKP’den Perinçek’in sözlerine tepki: Haddini bilmezlik

Partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Doğu Perinçek'in Hz. Muhammed üzerinden yaptığı kıyaslamaya tepki gösterdi. Çelik, "Bir siyasi parti, kendi faaliyetini Hz. Muhammed ile yarıştırmak gibi bir tutum içine giriyorsa bu haddini bilmezliktir" dedi. Doğu Perinçek'ten bu sözlere yanıt geldi.

featured

VP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ethem Sancak ile birlikte katıldığı bir toplantıda Hz. Muhammed’le ilgili kıyaslamada bulunmuştu. Perinçek, partisinin büyümesi ile ilgili verdiği örnekte, “Hz. Muhammed Mekke’de tebliğde bulunduğunda kaç kişi ona biat etti? 1 yılda 40 kişiyi buldu, hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed’den çok ileri bir noktadayız” dedi.

Bu sözler bir kesim tarafından şiddetle kınanırken, Perinçek cephesi sözlerin kırpıldığını ve yanlış aktarıldığını savundu.

‘MANTIKSIZ VE AKIL DIŞI’

Konuyla ilgili AKP MYK Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Doğu Perinçek’in sözü baştan aşağı yanlış bir söz. Bir siyasi partinin kendisini Hz. Muhammed ile mukayese etmesi kadar mantıksız ve akıldışı bir şey söz konusu olamaz. Kim ya da hangi parti olduğu önemli değil. Bir siyasi parti, kendi faaliyetini Hz. Muhammed ile yarıştırmak gibi bir tutum içine giriyorsa bu haddini bilmezliktir” dedi.

PERİNÇEK: NAMUSLU İNSANLAR BENİM DEDİĞİMİ ANLAR

Ömer Çelik’in açıklamasını alıntılayan Doğu Perinçek, sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Perinçek şunları yazdı:

“Dün bana Diyanetten bir yetkili telefon etti. Dedi ki; “Bizim ne anlattığımız değil nasıl anlaşıldığı önemlidir. Yanlış anlaşıldıysa hata bendedir.” Ben de dedim ki; “Biz dürüst insanların anlayacağı gibi anlatıyoruz. Namuslu insanlar benim dediğimi bir türlü anlar.”

Ne dedim konuşmamda? Hz. Muhammed, Atatürk, büyük davaların önderleriydi. Onlar çok az sayıda insanla mücadeye başladılar, sonra çoğaldılar. Vatan Partisi de bu yoldan gidecek. Bunu başka nasıl anlayabilirsiniz? Kimse doğru anlatılanı yanlış tefsir ederek bir şey kazanamaz.

Haklı bir dava çok az insanla başlar, sonra milyonları peşinden sürükler. Bu, Hz. Muhammed’e bir övgü. Korkacak bir şey yok. Hz. Muhammed’in örnek gösterilmesi, onu sevenler tarafından ancak alkışlanır. Burada bir tebliğ-siyaset kıyaslaması yok, anlayana tarih dersi var.”

AKP’den Perinçek’in sözlerine tepki: Haddini bilmezlik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 ay önce

  Nasi yani? IHL ike ilgili bisey söyleyince “kutsalımıza hakaret ettiler” diyip tutuklama..
  Hz. Muhammet ile ilgili bir “hadsizlik” olduğunda basit bir kınama..

  Tutuklasana bunu da?

  Yoksa IHL hz. Muhammed’in daha mı kutsal?

  Cevapla
 2. 3 ay önce

  Çevir kazı yanmasın. Videoda şımarık şımarık konuşup, Hz. Muhammed’ten çok ileri noktadayız dedikten sonra gevrek gevrek gülüyorsun. Neymiş iyi bir şey demiş. Aklı başında herkes o videoyu izlerken şunu anlar; insanların karşısında biraz şımarıp saçmalamışsın o kadar.

 3. 3 ay önce

  Adam siyasal islamcılık yaparak şirin gözükmeye çalışıyor ama ne yapsın ağzına yüzüne bulaştırıyor 🤣

 4. 3 ay önce

  Kör ile yatan şaşı kalkar + Ayarlarıyla oynadığınız kantar sonunda sizi de tartar

 5. 3 ay önce

  bir genel baskan Allah’in butun sifatlarini tasima olayina hala bir aciklama getirmediyse o ne olur omar beyefendi? veya onu uzmek Allah’i uzmektir, veya ona dokunmak ibadettir? Siz temizlenemezsiniz. Perincek’i de kendiniz gibi yaptiniz, o da iflah olmaz bu saatten sonra.

 6. 3 ay önce

  Bunu da gördük. Çok şükür! Dinci bir partiden ‘sosyalist’ bir partiye din eleştirisi. Ee, hak ediyor! Kiminle düşüp kalktığını bileceksin. Ya da hangi gemiye bindiğini. Altı bacaklı masanın gemisine bin diyen yoktu. Herkesi uzaklaştırdın partiden. Şimdi eski ayları kırpıp yıldız yaparsın böyle!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!