AKP’den Sedef Kabaş kararı

featured

AKP Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, sosyal medya hesabından açıklama yaparak tüm parti teşkilatları olarak ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Gazeteci Sedef Kabaş, Tele 1’de gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu programda dile getirdiği “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” ifadeleri nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na hakaretten’ gözaltına alındı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, söz konusu programa katılan diğer konuklar CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu da dahil olmak üzere 3 isim hakkında AKP teşkilatları olarak suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Kandemir Twitter’dan şu mesajı paylaştı:

“Bir televizyon kanalında Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımıza dönük kabul edilemez, ahlaksız ifadeler sebebiyle AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

AKP’den Sedef Kabaş kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!