Cahit Özkan’dan Ümit Özdağ’a ‘Sorosçu’ suçlaması

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Ümit Özdağ'ın da göçle gelen bir ailenin mensubu olduğunu söyledi. Özdağ'ı siyasi açıdan “faşist” ilan eden Özkan, “Bunları tarih boyunca bu coğrafyada fonlayan, destekleyenler de Türkiye'nin huzuru ve refahını istemeyen, İçişleri Bakanımızın da net bir şekilde adını koyduğu gibi Sorosçulardır, iş birlikçilerdir” iddiasında bulundu.

featured

Geçmişte FETÖ kumpaslarının hararetli savunucularından olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ümit Özdağ‘ın sığınmacılarla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Özdağ’ın, Anadolu coğrafyasına kendi coğrafyasında yaşadığı kin, nefret ve zalimane davranışlar neticesinde göçle gelen bir ailenin evladı olduğunu belirten Özkan, “Siyasi açıdan baktığımızda; bu apaçık bir provokasyondur. Ceza hukuku açısından baktığımızda kin ve nefreti tahrik suçudur. Siyaset geleneği olarak baktığımızda bu bir faşizm geleneğidir” iddiasında bulundu.

Psikolojik travmanın dışa vurumunun söz konusu olduğunu ifade eden Özkan, “Sözüm ona bu coğrafyada yaşanan acıları, gönül coğrafyamızda akan kan ve göz yaşını kendi siyasetinin yegane manivelası olarak gören Ümit Özdağ’ın, ülkemizi ve aziz milletimizi bir provokasyonla karşı karşıya bırakma kararı içerisinde olduğunu görüyoruz. Bunları tarih boyunca bu coğrafyada fonlayan, destekleyenler de Türkiye’nin huzuru ve refahını istemeyen, İçişleri Bakanımızın da net bir şekilde adını koyduğu gibi Sorosçulardır, iş birlikçilerdir.” diye konuştu.

Bu faşizm geleneğini siyasi tarihin tozlu raflarına gönderdiklerini belirten Özkan, “Soydaşlarımızı 1945’te Boraltan Köprüsü’nden geri gönderen CHP’nin bu faşizan geleneğini Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yine CHP geleneği olarak sürdürmeye gayret etmektedir. Biz, buna müsaade etmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu coğrafyada yaşanan acıların yegane sebebinin petrol, silah ve faiz üzerinden yürütülen emperyalist hedefler olduğunu vurgulayan Özkan, bu hedeflere ulaşmak isteyen emperyalistlerin sürekli olarak dil, din, mezhep, etnik yapı üzerinden kin ve düşmanlığı tahrik etmek suretiyle acıları sürdürmeye, yer altı, yer üstü kaynakları sömürmeye devam ettiğini dile getirdi.

SOYLU NEDEN HEDEF?

“İçişleri Bakanımızın ortaya koyduğu tavır, aslında bu coğrafyada güvenliğin, adaletin ve istikrarın egemen olma mücadelesidir.” diyen Özkan, şöyle devam etti:

“Neden İçişleri Bakanımızı hedef alıyorlar diye baktığımızda neyi görüyoruz? Süleyman Soylu Bakanımızın, özellikle terörle mücadelede tarihi bir başarıyı ortaya koymak noktasında elde ettiği netice, uyuşturucu madde kaçakçılığı, hırsızlık, gasp suçları ile mücadeleye kadar, terörle mücadeleden iç güvenlik meselesine kadar her alanda ortaya koyduğumuz başarı, hem terör örgütlerini hem çeteleri, mafyaları, Türkiye’ye kasteden harici ve dahili iş birlikçilerini ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Bu nedenle göçmenler üzerinden yeniden Türkiye’yi karıştırmak, yeniden kardeş kavgasına Türkiye’nin girmesine neden olmak ve ‘Acaba buradan da bir iktidar, koltuk devşirebilir miyim?’ ihtirasıyla hareket etme gayretidir. Bunu doğru bulmuyoruz, buna müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, AK Parti, Cumhur İttifakı olarak, kabinemizle siyasi kadrolarımızla teşkilatımızla beraber, aziz milletimizle yekvücut dayanışma içerisinde bu ihanetin de üstesinden geleceğiz.”

Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmeleri, barış ve huzur içinde yaşayabilmeleri için politikaları olduğunu ve buna yönelik adım attıklarını ifade eden Özkan, “‘Suriyelileri ülkelerine davulla zurnayla göndereceğiz’ diyorlar. Biz onları yine şefkatle, sevgiyle gönderme çalışmamızı gerçekleştirirken ne CHP’yi yanımızda gördük ne de bugün kin ve nefreti tahrik ederek provokasyona yeltenenleri yanımızda gördük. Yanımızda kimseyi görmedik.” dedi.

Özkan, “İspanya’dan kaçan Yahudilere, 2. Dünya Savaşı’ndan kaçan Almanya’daki Yahudilere, mazlumlara, bu necip ve asil millet nasıl şefkat kucağını açmışsa aynı kararı burada da sürdürüyoruz. İnşallah bu coğrafyada huzur, adalet, barış egemen olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

CAHİT ÖZKAN’IN FETÖ GEÇMİŞİ

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, 27. Dönem için Meclis’te hazırlanan albümde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan derneklerden İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu özgeçmişi bölümüne eklediği ortaya çıkmıştı. (İLGİLİ HABER: AKP Grup Başkanvekili FETÖ’den kapatılan derneği özgeçmişine eklemiş)

Cahit Özkan’ın geçmişi İstanbul Genç Girişimciler Derneği ile sınırlı değil. Özkan,  FETÖ’nün kumpas davaları sürecinde yaptığı savunmalarıyla da tanınan biri.

KANAL KANAL DOLAŞIP KUMPAS DAVALARI SAVUNDU

Bir dönem Hukukçular Derneği Genel Başkanlığı yapan Cahit Özkan, kanal kanal dolaşarak  Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savunmuştu. Özkan, Balyoz davasında Özgür-Der (Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği) adına davaya müdahil olmuştu.

ASKERLER TUTUKLANSIN DİYE ORDUEVİNİN ÖNÜNDE PROTESTO ETMİŞTİ

Yine aynı Cahit Özkan, 2010 yılında Fenerbahçe Orduevi önünde Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukatla toplanarak, Balyoz davasında haklarında tutuklama kararı çıkan askerlerin ordu evinde saklandıklarını iddia etmişti. Bu durumu protesto eden Özkan, ‘askerlerin Genelkurmay Başkanlığı tarafından himaye edildiğini’ öne sürmüştü.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2010 yılında Hukukçular Derneği Başkanı olarak bir grup avukatla beraber Fenerbahçe Orduevi önünde Genelkurmay Başkanlığını protesto etmişti.

Ergenekon davasına Danıştay ve Dink cinayetlerinin dahil edilmesini de savunan Özkan, o dönemde basında çıkan açıklamalarında “Ergenekon sadece darbeye teşebbüs davası değildir. Darbe girişimi davaları olan Balyoz ile Ergenekon’u birbirinden ayıran en önemli fark da Ergenekon’un aynı zamanda bir cinayet davası da olmasıdır. Dink cinayetine giden yoldur” iddiasında bulunmuştu.

FETÖ’CÜ HAKİMLERE SAHİP ÇIKMIŞTI

Özkan, Ergenekon davasından yargılanan Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı tahliye etmedikleri gerekçesiyle hakkında tazminat davası açılan hakimlere ilişkin kararın Yargıtay tarafından onanmasını da tepkiyle karşılamıştı.

FETÖ’nün İlhan Cihaner’e yönelik kumpasını da canhıraş savunan Özkan, dönemin Erzincan Başsavcısı Cihaner’in tahliyesinden sonra göreve dönmesine de tepki göstermişti. Cihaner’in, hakkındaki delilleri karartabileceği iddiasında bulunan Özkan, “Başsavcıya derhal görevden el çektirilmeli” çağrısını yapmıştı.

‘CEMAAT TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan 2011 yılında katıldığı TV programında MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin “Cemaat faaliyetlerini askıya alsın” çağrısını “Cemaatin faaliyetleri cemaat hukuki ve siyasi bir çalışma içerisindedir. Burada bir terör örgütü mantığıyla yaklaşması öncelikle o cemaate yapılan bir yanlıştır. Bir siyasetçiye asla yakışmayan bir tavırdır” şeklinde değerlendiriyor.

Özkan, Bahçeli’nin “Cemaat faaliyetlerini askıya alsın” çağrısı ile ilgili şunları söylüyor;

“Davaların, cemaat, siyasi parti iltica bağlamında değerlendirip özellikle darbe iddiası davalarının itibarsızlaştırılması. Yargıçların itibarsızlaştırılması ve davanın akamete uğratılması gayreti olarka görüyorum. Davalar hukuk çerçevesinde devam etmektedir. Delil ve iddianamelerle kabul edilen önergeler söz konusudur. Cemaat terör örgütü değildir ki, terör örgütüyle ateşkes ilan edermiş gibi bir yaklaşım içerisinde bulunulsun. Cemaatin faaliyetleri cemaat hukuki ve siyasi bir çalışma içerisindedir. Burada bir terör örgütü mantığıyla yaklaşması öncelikle o cemaate yapılan bir yanlıştır. Bir siyasetçiye asla yakışmayan bir tavırdır. Ayrıca bir siyasetçinin kendi oy potansiyeli olan bir cemaate böyle yaklaşması bir hezeyandır” 

‘VÜCUT DİLİNİ UNUTMAYACAĞIM’

Balyoz kumpasıyla hedef alınan komutanlardan emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, Cahit Özkan’la ilgili yaptığı paylaşımda “Silivri’de bizim davaya müdahil avukatı olarak gelmişti!
Vücut dilini unutmayacağım…” ifadelerini kullanmıştı!

 

Cahit Özkan’dan Ümit Özdağ’a ‘Sorosçu’ suçlaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

15 Yorum

 1. 2 ay önce

  Orta halli bir ailenin oğlu uzun süre kaldığı yurt dışından kesin dönüş yaparak anne ve babasının evine geldi. Bir süre sonra kapı çalındı ve hiç tanımadıkları bir adam, zorda kaldığını, kendisine yardım edilmesini istedi; aç ve susuz olduğunu söyledi. Ev sahipleri adama acıyıp, o gece evlerinde misafir ettiler. Ancak adam gitmek bilmiyordu. 1 hafta, 15 gün, 1 ay derken adam bir türlü gitmiyordu. Sonunda ev sahipleri kendisine kibarca yolu gösterince adam çok kızdı ve şöyle dedi:
  – Senin oğlun buraya gelip kalıyor, ona bir şey demiyorsun da beni mi kovuyorsun? Seni gidi Sorosçu seni, yoksa Mossadçı mı?
  Bunun üzerine adam kapının arkasındaki sopayı kapınca, adam bir anda sokağın sonunda göründü ve gözden kayboldu.

 2. 2 ay önce

  Rabbım bana bu ülkede elbet birgün kurulacak olan yeni istiklal mahkemelerinin celladı olmayı nasip etsin.

 3. 2 ay önce

  Garip bir siyasi kirliliğin içerisindeyiz. Dışarıda kapıma almıyacağım insanlar şu an devletimi yönetiyor.

 4. 2 ay önce

  abi bu heriflerin tutuklanması gerekmiyor mu? Küçük fetöcüleri tutukladılar büyüklerle birlikte çalışıyorlar.. AKP=FETÖ, seçim öncesi kesinlikle Fetö ile birlikte iş çeviverecektir bunlar..

 5. 2 ay önce

  oncelıkle bu zat bıraz sosyolojı fılan okusun en azından gazete okusun karıstırsın fılan fasıst ne demek ırkcı ne demek falan bır ogrensın bence sonra laflarını dıkkate alıp yorum yapalım.

 6. 2 ay önce

  Türk halkı ne istiyorsa bunlar tersini yapıyor,kendi memleketinin insanının ne düşündüğü zerre kadar umurlarında değil ve bunlar sözüm ona “milletvekili”..Kendi halkına bu kadar düşmanlık beslemelerinin ve onun yerine memlekete doluşan eğitimsiz,zır cahil,kaba saba surisi,afganı,pakisi vs bu kadar sevmelerinin nedeni acaba ne ??..Sözum ona bu sevgi ve ilgi sadece “din,kardeşlik vs” gibi nedenlerle açıklanamaz!!

 7. 2 ay önce

  İnsanda az edep olsa suratını yerden kaldırmaz. Bunlar sırıtıyor. Az kaldı. Mansur Başkan geliyor…

 8. 2 ay önce

  Fetonun düdüğü. Ciddiye almak anlamsız.

 9. 2 ay önce

  Nabza göre şerbet veren spor Cahit..

 10. 2 ay önce

  Kiracı ve misafirler ev sahibinden daha fazla ses çıkarınca evin sahibi olabileceklerini sanıyorlar. Türklere her türlü hakareti edenler siz nereden geldiniz peki bunu konuşmaya başlayalım mı. Ağlamak yok ama sonunda ve pılınızı pırtınızı toplayıp gitmeye de söz vereceksiniz.

 11. 2 ay önce

  iyi bilinen bir FETÖ’cü FETÖ’cüleri savunuyor. elinizde sağlam bir deliliniz varsa Ü. Özdağ’ın Soros’culuğunu ısbatlayın.

 12. 2 ay önce

  Etnik Türkler anayurtları Türkiyeye göç etmeyecek de Arabistan’a mı göçedecekti! Arab Arabistan’a göçetsin demek neden aklına gelmedi..

 13. 2 ay önce

  Parselci melihten sonra bu feto avukatının da ümit ozdaga çamur atmaya çalışması, zafer partisinin doğru yer olduğuna ikinci bir delil oldu. Teşekkürler Cahit.

 14. 2 ay önce

  Göçle geldiyse geldi; o gelen Türk’tü. Arap mıydı, başka bir millet miydi? Elmalarla armutları toplayıp zaten problemli olan kafaları karıştırmak istiyorsunuz. Balkanlardan gelenler de Türk kökenlidir. Ata toprakları elden çıkınca gelmişlerdir. Çakallıkla, çukallıkla kendi şeyinizi kurtarmaya çalışmayın. Herkes için sırasıyla, yapılanlara, edilenlere ”Ceza hukuku açısından” bakılacak merak etmeyin eski fetocu yeni Tayyipçi. Sizin günahınız çok.

 15. 2 ay önce

  Ümit ozdag’im ailesi Türk. Bir Türk olarak vatanlarina dönmüşlerdir. Olay bu kadar basit. Bunu sen de biliyorsun da iste maksat çamur olsun. Gerçeklerin üstünü örtmeyin, insan olun biraz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!