AKP’li başkan Andımızı hedef aldı: CHP iktidarında bizi yine okullarda koyun gibi dizerler

AKP Diyarbakır İl Başkanı Şerfi Aydın, “Altılı masa HDP ile oturmaya tenezzül etmiyor. CHP iktidarında Kürtler Kürdüm diyemez. Kürtçe yasaklanır. CHP iktidarında bizi tekrar okul bahçesinde koyun gibi dizip, 'Vallahi ben Türküm' dedirtirler” dedi.

featured

AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, dün partisinin Diyarbakır İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Aydın, hafta içerisinde HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın AKP’lilere yönelik “İktidarımızda sizleri yargılayacağız” şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın aktardığına göre Mehmet Şerif Aydın, “Meral Danış Beştaş’a tavsiyemiz, Kürtlerin en büyük düşmanı ve bu topraklardaki tüm kötülüklerin anası olan CHP ile iktidar ortaklığı üzerinden AK Partilileri yargılayabilme hayalini bir kenara bırakıp, aynı masada oturulmaya tenezzül bile edilememenin hesabını Kürtlere vermesidir. HDP’nin tek amacı Kürtleri ve Kürt oylarını altılı masaya meze etmektir. Bu CHP-HDP birlikteliğinden de Meral Danış Beştaş’a ve arkadaşlarına iktidar değil, sadece tarihe geçecek bir kara leke miras olarak kalacaktır” şeklinde konuştu.

ANDIMIZI HEDEF ALDI

Aydın ayrıca, “CHP iktidara geldiği zaman bırakmaz, bir Kürt Kürdüm diyebilsin, şarkımız dinlenebilsin. Onların Kürtlere olan düşünceleri değişmedi. CHP geldiği zaman, bizim yapacağımız ilk şey tekrardan okullarımızda sabahları koyun gibi dizilmek olacak. Öncelikle şunu yapmak gerekiyordu, ‘Vallahi billahi ben Türküm demek gerekiyor, yoksa okula almazlardı, vallahi biz bunları yaşadık” ifadelerini kullandı.

 

AKP’li başkan Andımızı hedef aldı: CHP iktidarında bizi yine okullarda koyun gibi dizerler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 7 ay önce

  Ne Mutlu Türküm Diyene! Kalın kafalılar… Olana değil diyene… Türk vatandaşı… Vatandaşlık Ayrımcılık değil bütünlük… Amerikayla çalışmayı bırakın artık be…

 2. 7 ay önce

  İngiltere’de olsaydın eğer koyun gibi değil belki ama sana bir bardak sütü tozundan yapılmış ılık süt için ”inek” gibi her sabah kraliçeye yemin edecektin, şükranlarını sunacaktın.
  Cebirmiş, zulümmüş görecektin. Gerçi siz Türk olmaktan gayrı her milliyetten olmaya yeminlisiniz.

 3. 7 ay önce

  Keşke öle yapacaklarını bilsem kim yaparsa direk ona oy veririm hiç düşünmeden bence bunu tek Ümit özdağ yapar başka da yapacak parti göremiyorum şahsi fikrim bu uygulamayı yapmayan hiçbir partinin Türk siyasi hayatında yeri olmamasıdır

 4. 7 ay önce

  Babala TV HDP programında karşımızda HDP’li beklerken bir siyasal islamcı bulmamız süpriz değil.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!