AKP’li belediye, borçları için ‘boğaz manzarasını’ satıyor

AKP’li Üsküdar Belediyesi, mayıs ayı meclis toplantısında aldığı kararla bazı ilçeler ve Çengelköy’deki boğaz manzaralı arsaları satacak. 

featured
service

AKP’li Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz günlerde mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Üsküdar Belediye yönetimi, dördü Çengelköy’de bulunan toplam yedi arsayı, belediyeye gelir getirmesi için meclise satış yetkisi teklifi sundu. Belediye ayrıca, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne olan borçlarına karşılık, yine Çengelköy’de bulunan iki arsayı trampa etmek için de belediye meclisinden yetki istedi.

Cumhuriyet’ten Gökhan Kam’ın haberine göre, arsa satışlarının ilk olmadığını söyleyen Üsküdar Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Doğan Tekel, “Daha evvel de çeşitli vesilelerle başka ilçelerde trampalar yapmışlar. Bunlar elde ne varsa götürme niyetindeler. İBB’deki arsa satışlarına engel oluyorlar. Ama burada da satış yapıyorlar. Satış yapılmasını gerektirecek makul bir sebep yok. Şu anda belediyenin kasasında 250 milyon TL var. Para olmasına rağmen yine de satış yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne olan borcunu arsa değiş tokuşuyla kapatacak. Arsa satış teklifinin görüşüldüğü ilçe meclis toplantısında, CHP’li üyelerin red oyuna rağmen AKP’li ve MHP’li üyelerin oylarıyla belediyeye arazilerin satışı için yetki verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), atıl durumda kalmış arsalarını satması ise AKP’nin oylarıyla engellenmişti.

AKP’li belediye, borçları için ‘boğaz manzarasını’ satıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!