AKP’li belediye Unakıtanların kaçak villasını yıktı

featured

İstanbul’da kaçak yapılaşmaya karşı başlatılan mücadele bu kez bir dönem AKP’nin en çok tartışılan isimlerinden, eski Bakan Kemal Unakıtan ailesini vurdu. Kaçak olduğu için geçmişte tartışma konusu olan ancak daha sonra imar artışıyla yasal hale getirilen villada dün yıkım yapıldı.

AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın 1983’ten beri oturduğu ve 2006 yılında yıkıp yeniden yaptırdığı Küçükçamlıca’daki villasının çatısı, AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Sözcü’ye konuşan Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, belediye zabıtalarının yıkım esnasında kendisini tartakladığını iddia etti ve zamanında tebligat yapılmadığını savunarak Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i suçladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir türlü ulaşamadığını da belirten Ahsen Unakıtan, “Fakat etrafı bugün zırhla çevrili. Hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Ne korumasına ne kendisine. Ne de kendisi açıp ‘Ahsen yenge nasılsın?’ diyor. Ben nasıl ulaşayım nasıl söyleyeyim? Zaten Üsküdar Belediyesi AK Parti’nin belediyesi” dedi.

Unakıtan, polis ve zabıta nezaretinde yapılan yıkım için “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı” iddiasında bulundu.

BELEDİYE YALANLADI

Üsküdar Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “Söz konusu villada kanuna aykırı yapılaşma vardı. Kendisine (Ahsen Unakıtan) tebligat gönderilmiş. Uyulmadığı için de yıkım işlemi gerçekleştirilmiş” denildi. Belediye yetkilileri Ahsen Unakıtan’ın “Zabıta beni tartakladı” iddiasını ise reddetti.

AKP’li belediye Unakıtanların kaçak villasını yıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Allah aldıkça alıyor!

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Çatıyı bozup kaçak kat çıkmışlar ve çok çirkin bir yapı olmuş. İyi yapmış belediye, yıksın tabi ki.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Saray varken villayı ne yapıcansın be yengecim, madem Erdoğana ulaşamıyorum diyorsun Hariri Ailesine ulaşsaydın. Bu ülkenin malını peşkeş çekerken babamın malını satar gibi satarım diyordunuz.Mısır dolu, buğday dolu gemiler deniz de manzara oluyordu, biri yıkılmış ne olur onlarcası vardır sizde gelen komisyon paralarından.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Beter olun yatacak yeriniz yok

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!