AKP’li belediyenin tepki çeken 24 Kasım afişi toplatıldı

Bursa'da AKP'li Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler günü için bastırdığı afiş tartışma yarattı. Atatürk ile birlikte Kül yutmaz, Badi Ekrem, Mahmut Hoca, Yoda ve  Splinter Usta karakterini yer aldığı afiş tepkiler üzerine toplatıldı.

featured

Bursa’da AKP’li Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler günü için bastırdığı afiş tartışmalara neden oldu.

Atatürk ile birlikte Hababam Sınıfı karakterlerinden Kül yutmaz, Badi Ekrem, Mahmut Hoca, Yıldız Savaşları (Star Wars) karakterlerinden Yoda Hoca ve Ninja Kaplumbağalar çizgi filmindeki Splinter Usta karakteri yer aldığı afişte “Bazı öğretmenlerin yeri çok ayrıdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” ifadeleri yer aldı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ise eleştirilere verdiği yanıtta, “Biz öğretmenler gününü bir gün değil, bir hafta olarak planladık. Bu afiş bir günlük idi ve gençlere farkındalık içindi. Sadece bir gün kaldı. O afişi de kaldırdık. Yerine de yeni bir afiş astık” şeklinde konuştu.

Afiş tepkilerin ardından kaldırıldı ve yeni bir afiş hazırlandı. Yeni afişte Atatürk’ün kara tahtaya alfabeyi yazdığı ünlü fotoğrafı kullanılarak, Atatürk’ün “Cumhuriyet; sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” sözü kullanıldı.

AKP’li belediyenin tepki çeken 24 Kasım afişi toplatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 22 Kasım 2023, 18:51

    Bu dinciler gelene kadar öğretmenler, öğretmendi; bunlar geldi, aynı işi yaptırdıkları öğretmeni 4’e böldü, 4 farklı ücret uygulamasına geçti. (Çal)ışanın alnının teri kurumadan ödüyor ücreti. Son Osmanlı bakiyesi Cumhuriyeti, Osmanlıyı batıran tarikatlara, kaçkınlara yediriyorlar. Bindikleri dal batıyor herhalde, kesmekle meşguller geleceklerini.

  2. 22 Kasım 2023, 17:17

    Ah ulan ah! Fakir Baykurt’un dediği gibi ”bunlar siyasetin kırk türlüsünü bilirler”. İşin tuhaf tarafı, Mustafakemalpaşa ilçesinde akp’li belediye…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!