AKP’li isme aynı şehirde ikinci hastane ihalesi

Gaziantep'te geçen haziran ayında bir hastane inşaatının ihalesini alan AKP Elazığ İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tetik'in sahibi olduğu TETİŞ Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bu kez de 500 milyon TL'ye tamamlanması planlanan Oğuzeli Acil Durum Hastanesi ihalesini de pazarlık usulüyle aldı.

featured

AKP Elazığ İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tetik’in sahibi olduğu TETİŞ Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi haziran ayında bir hastane inşaatının ihalesini almasının ardından bu kez de 500 milyon TL’ye tamamlanması planlanan hastane ihalesini aldı.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre; 19 Eylül 2023’te Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Oğuzeli Acil Durum Hastanesi ihalesi, pazarlık usulüyle gerçekleştirildi. 3 firmanın katıldığı ihaleyi 500 milyon TL’ye tamamlamayı taahhüt eden AKP Elazığ Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tetik’in sahibi olduğu TETİŞ Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı. İhale sözleşmesi ise 29 Eylül 2023’te imzalandı.

605 MİLYON LİRALIK KAMU ZARARI

Özellikle Sağlık Bakanlığı’ndan olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşundan milyarlarca liralık ihale alan TETİŞ Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, geçen haziran ayında ise yine Gaziantep’te 162 milyon 800 bin TL’ye ihale edilen ve müteahhidin işi bırakması nedeniyle yarım kalan 25 Aralık 300 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Bina İşi ihalesini, ilk ihaleden 605 milyon 568 bin TL fazla bir bedelle 768 milyon 368 bin TL’ye almıştı.

AKP’li isme aynı şehirde ikinci hastane ihalesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. yiye yiye bitiremediler milleti ne bereketli topraklarmış bu topraklar….

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!