Siyasilerden SPK’ya tepki

AKP MKYK üyesi Metin Külünk, Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül'ün görevden alınmasını talep etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Reziller" diye tepki gösterirken, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ise "Kimi soyuyorsunuz!" dedi.

featured

Bugün borsada işlemler, Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin çalışması ile 2 defa geçici olarak durduruldu, daha sonra işlemlere devam edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ise sosyal medya hesabından “Bölgeden dönünce SPK’ya gideceğim. En acı dolu günlerimizde bile, küçük yatırımcıyı soymaya doymadılar. Reziller!” paylaşımı yaptı.

İNCE: KİM KİMİ SOYDU

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ise “Meclis kapalı, yollar kapalı, sular kapalı, elektrik ve doğal gaz kapalı ama borsa açık. Kimi soyuyorsunuz!” ifadelerini kullandı.

AKP’Lİ KÜLÜNK’TEN İSTİFA ÇAĞRISI

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül’ün görevden alınmasını istedi. Külünk, “Bu günde borsayı yönetemeyen kişi ne işe yarar! Bir hafta kapanması gereken borsayı açık tutarak garibanların elinden kağıtlarını almaya göz yuman bu kişi görevden alınmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Siyasilerden SPK’ya tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!