AKP’li Kurtulmuş: Büyük bir hayat pahalılığı baskısı vatandaşlarımızın üstünde

AKP'li Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret ve EYT sorunuyla ilgili açıklamalar geldi. Büyük bir hayat pahalılığı olduğunu kabul eden Kurtulmuş, iki konudaki çalışmalar hakkında ise somut bilgi paylaşmadı.

featured

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bursa’da basın mensuplarıyla buluştu. Bir gazetecinin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve asgari ücretle ilgili gelinen son duruma ilişkin sorusu üzerine Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir. Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz.”

Kurtulmuş, “Asgari ücret için altıncı aydan itibaren hazırlık olabilir mi?” sorusu üzerine, memur maaşlarıyla ilgili zam yapılırken temmuz ayında bunlara ilave zam yapılabileceğinin söylendiğini hatırlatarak, “Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye’nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz.” dedi.

AKP’li Kurtulmuş: Büyük bir hayat pahalılığı baskısı vatandaşlarımızın üstünde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Şimdi ben o resimden iki izlenim çıkarıyorum. Kendisinden bile umu olmayan birinden umut bekleyen averaj altı vatandaş veya bu politik figürle olan resmi kullanarak çıkar sağlamaya çalışan uyanık geçinen aslında kendi çıkarından başka hiç bir şey düşünmeyen asalak vatandaş. Artık hangisi hangisidir birlemem.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!