AKP’li müteahhitler yavaş yavaş CHP’li belediyelere mi yanaşıyorlar?

featured

Engin Balım yazdı…

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ‘kabile’ tartışması yaşanmış ve CHP’li belediye başkanı Mansur Yavaş toplantıyı öfkeli bir şekilde terk etmişti.

Mamak Belediye Başkanı ve AKP Grup Başkanvekili olan Murat Köse’nin Mansur Yavaş’ı “Belediyeyi kabile gibi yönetmekle” suçlaması ve hazırladığı bir şema görsel ile, “Servet Avcıcılar”, “Yüksel Arslancıcılar” ve “fırsatçılar” şeklinde Yavaş’ın altında 3 grubun bulunduğunu öne sürerek, 11 kişilik bir ekibin belediyeyi kabile misali yönettiğini iddia etmişti.

AKP’li ve CHP’li meclis üyeleri arasında yaşanan gerginliğin ardından da toplantıya ara verilmişti.

Bu arada bir gözlememi de belirtmek istiyorum. Başkanlık sistemi sonrası TBMM’nin o eski havasından eser yok ama son yerel seçim ile, İstanbul ve Ankara’nın başkanlarının CHP’ye geçmesi ile, daha önceleri kimsenin ilgi göstermediği belediye meclis toplantılarına gerek basınımız gerekse vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar…

Konumuza dönecek olursak; Köse’nin “kabile” sözleri ile direk hedef aldığı isim Ertan Işık, sataşma olduğunu belirterek söz aldı ve Köse’yi aşağıdaki videoda da izleyebilirsiniz çok sert sözlerle eleştirdi.

Işık, Yavaş’a oldukça yakın bir kişi. Yavaş CHP’den ilk aday olduğundan bu yana kontenjandan meclis üyesi. Şu anda da CHP Etimesgut meclis üyesi ve önümüzdeki dönem için adı Etimesgut belediye başkan adayı olarak geçiyor.

Işık, konuşmasında “olayların arka planını Ankaralılar bilsin” diye söz aldım diyor ve şöyle devam ediyor:

“Köse’nin ağababaları var, bize dedi ya iş takibi yapıyor falan diye, iş takibi yapan sana kim telefonla talimat veriyorsa şu işi geçir diyen. Daha sonra da o zatın senin de yanında beni arayarak, ‘bu adam adam değil (Murat Köse için) Bundan sonra siz buna değer verirseniz, ben de sizin karşınızda olacağım’ dediğini ben buradan beyan ediyorum. Hangi kitaba inanıyorsa burada dört kitap üzerine, eğer o yok derse ben temin etmeye hazırım.”

CHP’li Işık, açık açık, AKP’li Mamak Belediye başkanı Köse’ye yukarıdan bir ismin, telefonlq emir ve talimat verdiğini iddia ettikten sonra, o yukarıdaki kişinin Köse ile  birlikte olduğu bir ortamda kendisini de cepten, Köse’nin yanında arayıp, Köse aleyhinde konuştuğunu anlatıyor.

İyi de, sayın Işık böylesi talimatlar verdiğini iddia ettiğiniz kişi sizi nasıl rahatlıkla arayabiliyor? Bunu sormasam olmaz…

Işık’ın  Köse’ye talimat verdiği AKP’li ismi gazeteci refleksi ile merak ettim CHP, AKP ve MHP’li tanıdığım, belediye meclisine, belediyeye hakim isimlere sordum…

Bir çok kişi ile görüştükten sonra, o ismin önemli bir AKP’li müteahhit ve yine önemli bir spor kulübünün başkanı olduğu fikrine kapıldım…

Bu büyük isim, kulislere göre Köse ile bir dönem çok yakınken, Mamak’ta Köse’den bir şeyler talep ediyor ama bu kez isteği yerine getirilmiyor ve çok sinirleniyor. İşte Işık’ın anlattığı olayın perde arkasında yatan isim böylesi büyük ve güçlü biri.

Şimdi onurlu belediye meclis üyelerine soruyorum;

Bu kişi, Mamak Belediye Başkanı Köse’den Işık’ın iddialarına göre ne talep etmiştir?

Talebinin, Büyükşehir’in Mamak’ta satışa çıkan mülkleri ile alakası var mıdır?

Daha CHP eski Ankara milletvekili Sinan Aygün’e ait TOGO kuleleri meselesi kapanmamışken bu ilişkiler ağı da neyin nesidir?

Yoksa yerel seçim sonrasında, AKP dönemi zenginlikleri katlanan müteahhitler yavaştan yavaştan, İstanbul ve Ankara’da gemiyi terk mi ediyorlar?

AKP’li müteahhitler yavaş yavaş CHP’li belediyelere mi yanaşıyorlar?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 9 ay önce

    FAruk Koca Ankaragücü başkanı, Keçiören’deki Erdoğan’ın uzun seneler oturduğu evin sahibi. Balalı biris müteahhit şu an acayip zengin birisi. Faruk Koca, Murat Köse ile kankaydı mamk imar planı değişiyordu. Acayip arsası var oralarda. Koca da sır çok para da çok. saf değiştiriyorsa işler değişir

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!