AKP’li Ömer Çelik: Cumhur İttifakı olarak sahadayız

Depremle ilgili olarak Adana'da açıklama yapan AKP Sözcüsü Çelik, "Cumhur İttifakı olarak hepimiz sahadayız. Hepimiz bu çalışmalarda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz" dedi.

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kahramanmaraş merkezli 7,5 ve 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen illerden Adana’da basın açıklaması yaptı. Bakanların depremden etkilenen illere gittiğini aktaran Ömer Çelik, “Her yerde büyük bir afetle karşı karşıyayız. Gerçekten büyük bir imtihanla karşı karşıyayız. Adana’da şu anda 60’a yakın can kaybımız var, 750 civarında yaralımız var. Ama enkaz altında vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. Buralarda büyük bir titizlikle uzman ekiplerimiz çalışmalarını gerçekleştiriyor” diye konuştu.

Ekipler olmadan enkaza müdahale edilmemesi gerektiğini vurgulayan Çelik, “Tabii en önemlisi uzman ekiplere yardımcı olmak. Onun için de onların çalışmasına müdahale etmek gerekiyor. Onlar çeşitli yöntemlerle enkaz altında kalanları tespit etmeye, oradan çıkarmaya çalışıyorlar. Zaman zaman buraya daha çok araç girseydi, vinç gelseydi gibi talepler oluyor, elimizde her türlü araç için fazlasıyla imkan ve kapasite var. Eğer ihtiyaç duyulursa bunları sevk edecek şekilde bütün imkanlarımız var. Uzman ekipler ne derse o şekilde çalışmak gerekiyor. Vatandaşlarımızdan istirhamımız herhangi bir şekilde enkaza kendileri müdahale etmesinler. Muhakkak uzman ekiplerin yönlendirmesine baksınlar” dedi.

‘CUMHUR İTTİFAKI OLARAK HEPİMİZ SAHADAYIZ’

“Hastanelerimizde ve diğer yaralılarımızın tedavisi için bütün imkanlarımız ve altyapımız hazır. Devletimiz güçlüdür. Bütün dualarımız, gayretimiz enkaz altındaki vatandaşlarımızın çıkarılması içindir” diyen Çelik şöyle devam etti:

“Depremden etkilenen diğer illerde olduğu gibi Adana’da da can kayıplarımız var. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Cumhur İttifakı olarak hepimiz sahadayız. Hem AK Parti Genel Merkezi hem MHP Genel Merkezi milletvekillerimizi, MKYK üyelerimizi bölgelere gönderdik. Hepimiz bu çalışmalarda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Cumhur İttifakı’nın teşkilatları sahadadır, bütün arkadaşlarımız istenildiği taktirde yardımcı olacak şekilde çalışmalara yardımcı olmaya çalışıyorlar. Hepimiz belli illere dağıldık, her ilde bakanlarımız var. Cumhur İttifakı’ndan genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, MKYK üyeleri, teşkilatlarımız var. Bu şekilde iller paylaşılmış durumda. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Büyük bir imtihan ile karşı karşıyayız. Bu imtihanı inşallah birlik, dayanışma içerisinde hep beraber aşmaya çalışacağız.”

AKP’li Ömer Çelik: Cumhur İttifakı olarak sahadayız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!