AKP’li Özhaseki: Ekmek 1 lirayken alamıyordunuz, ama bugün 5 lira ile çok rahat alabiliyorsunuz

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, iktidarları döneminde halkın alım gücünün arttığını iddia etti.

featured

TV Kayseri’de katıldığı bir programda konuşan AKP’li Mehmet Özhaseki, “Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ekmek 1 lirayken alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira ile çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, “2002’deki asgari ücretle ne alınabiliyordu, bugün ne alınabiliyor? Kaç kilo et alınıyordu, kaç kilo süt alınıyordu, kaç yumurta alınıyordu, kaç litre benzin alınıyordu, şimdi ne kadar alınabiliyor. Bugün üç misli, dört misli daha fazla alınabilir hale geldi” dedi.

İhracat rakamlarını örnek gösteren Özhaseki, “İnsanların alım gücü artsın diye. Fındığın fiyatının arttırılması, çayın fiyatının arttırılması, üzümün fiyatının arttırması, çiftçiye destek verilmesi, emekliye verilmesi, memura verilmesi boşuna değil, alım gücünün arttırmasına yönelik atraksiyonlar bunlar ve hayat pahalanmış olabilir, ama insanların alım gücü de arttı. Bunu da görmek lazım. Bu bir tercihti ve bu tercih kullanıldı. Ben de doğru bir tercih olduğuna inanıyorum. Müthiş şekilde de zaten ihracat artıyor. 250 milyar doları yakalayan bir ihracattayız. 30 küsur milyar dolarlardan 250 milyar dolar ihracatı yakalayan bir ülke konumumdayız” diye konuştu.

AKP’li Özhaseki: Ekmek 1 lirayken alamıyordunuz, ama bugün 5 lira ile çok rahat alabiliyorsunuz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 12 Eylül 2022, 16:00

  Artık ciddiye alınmıyorsunuz. Konuştukça da batıyorsunuz. Hangi alemde yaşıyorsunuz?

 2. Allah’ın ve meleklerinin laneti yalancıların üzerine olsun. Kibir, makam, çok servet insanı akıl ve ruh hastası yapar.

 3. akp sınırları zorluyor.

 4. 12 Eylül 2022, 16:50

  Anaaa utanmıyor.

 5. Tok açın hakinden anlamaz.
  Tok toku sever onlarla beraberdir. Bu sebepten tüm halkı kendileri gibi zannediyorlar.
  Yazıklar olsun. Rabbime duam tüm malını mülkünü kaybeder 5 tl ekmeğe muhtaç olarak bu dünyadan ayrılır. Adalet hukuk olmadığı için beddua etmekten başka çaremiz yok.

 6. Yuzde 99.99 eminim ki 250 milyar dolar sallama bir rakam. Atacaksaniz bari kusaratli atin. Ayrica salladiginiz rakamlarin yaninda bir de liste yayinlayin, ne kadari pudra ve yan urunleri onu da gorelim. Asrin reyzi daha uzmandir bu konuda, gezi eylemeri sirasinda bir milyar fidan diktiklerini de soylemisligi vardir. Bunlar boyle iste, gozunun icine baka baka yalan soyler.

 7. Öper misin sabaha mı bırakırsın. Aklın insana ihanet ettiğinin tam bir kanıtı bu adam.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!