AKP’li Özhaseki, ‘ihanet edenleri’ karıştırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisi tarafından yönetilen İstanbul için “Biz bu şehre ihanet ettik, bundan ben de sorumluyum” demişti. AKP'li Mehmet Özhaseki, bugün bu sözleri hatırlatan ifadeler kullandı ancak bu kez Erdoğan'ın aksine muhalefeti sorumlu tuttu.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 yılında katıldığı Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi’nde, kendisi ve partisi tarafından 25 yıl yönetilen İstanbul için “Biz bu şehre ihanet ettik, bundan ben de sorumluyum” demişti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bugün bu sözleri hatırlatan ifadeler kullandı ancak bu kez Erdoğan’ın aksine muhalefeti sorumlu tuttu. Özhaseki, “Şehirlere ihanet ediyorlar, şehirlerine yazık ediyorlar. Şu ana kadar eğer bu şehirlerin derdini çözecek, derde derman olacak bir tane proje yaptılarsa lütfen söylesinler, ne yazık ki yok” dedi.

Özhaseki, Kayseri’de Melikgazi Belediyesi ile hayırsever Mehmet Hisar iş birliğiyle 19 Mayıs Mahallesi’nde yaptırılacak Hisar Camisi’nin temel atma töreninde, birçok sıkıntıya rağmen Türkiye’nin dört bir köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde temeller atmaya, açılışlar yapmaya devam ettiklerini öne sürdü.

Şehirlerin geleceğinin o şehri yönetenlerin ufuklarıyla doğru orantılı olduğunu belirten Özhaseki, Türkiye’de 2019 yerel seçimlerinden sonra farklı bir belediyecilik modelinin ortaya çıktığını, belediye başkanlarının reklam ajansları aracılığıyla algı oluşturduklarını ifade etti.

Bazı belediyelerin çalışmadıkları halde çalışıyor, iş yapmadıkları halde iş yapıyor gibi gösterildiğini aktaran Özhaseki, “Gerçekten üzücü. Geçtiğimiz yıl itibarıyla İstanbul
Büyükşehir Belediyesi algı operasyonları için ajanslara 845 milyon lira para yatırır. Geçen gün grupta başkanvekilimiz Tevfik Bey açıkladı, bu sene itibarıyla da reklamlara 1,5 milyar lira ayırmayı düşünüyormuş beyefendi. Ne olur hizmete verse bunları.” diye konuştu.

Özhaseki, şu iddiada bulundu:

“Bu son dönemde ne yazık ki üzülerek söylüyorum, İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da Mersin’de ve İzmir’de dahil olmak üzere asla iş yapmaya niyetleri yok. İşi sadece sosyal medya üzerinden ve besleme basınları var, özel olarak besledikleri basın üzerinden bir propaganda ile götürüyorlar. Şehirlere ihanet ediyorlar, şehirlerine yazık ediyorlar. Şu ana kadar eğer bu şehirlerin derdini çözecek, derde derman olacak bir tane proje yaptılarsa lütfen söylesinler, ne yazık ki yok. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hizmetleriyle Kayseri Melikgazi Belediyesinin hizmetlerini yarıştıralım. 16 milyonluk şehir diyorlar ya buranın bütçesinden herhalde 50 misli büyük bütçeleri var. Gaziantep’te Şahinbey belediyemiz var, Şahinbey Belediyesi ilçe belediyesi. Yaptıklarını yarıştıralım. Eğer gerçekten İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi bizim ilçe belediyelerimizin yaptıklarından daha fazla bir hizmet yapmışsa bütün sözlerimi geri alacağım. Ama ne yazık yok.”

AKP’li Özhaseki, ‘ihanet edenleri’ karıştırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!