AKP’li rektör YÖK yönetmeliğini deldi: Dikkat çeken ilan

featured

YÖK, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nde düzenleme yaparak belirli adayı tanımlayan özel şartlara yer verilmeyeceğini belirtmişti. AKP’li eski vekilin rektörlüğünü yaptığı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde YÖK’ün aldığı karara uyulmadığı ortaya çıktı.

YÖK tarafından akademik kadro istihdamında ‘liyakat ve fırsat eşitliğini’ artırmak amacıyla, öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına rağmen, üniversiteler adrese teslim ilanlar vermeye devam ediyor.

AKP’li eski vekil Cem Zorlu’nun rektörlüğünü yaptığı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin öğretim üyesi alım ve atama ilanında YÖK’ün kararını yok saydığı ortaya çıktı.

ALES VE YDS İSTENMEDİ

Üniversitenin resmi internet sayfasında yer alan öğretim elemanı alım ilanında özel şartlar kısmı yer alırken, Meram Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümüne bir öğretim üyesi alımı için kişiye özel ilan dikkat çekti.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre ilanda alınacak öğretim görevlisi için ALES ve Yabancı Dil Sınavı istenmezken özel şart olarak ise şunlar istendi:

Acil Yardım ve Afet Yönetimi veya Sosyal Hizmet veya Halkla İlişkiler Tanıtım bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

Belgelendirmek kaydıyla yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak.

ADAYLAR ARASINDA AKP’Lİ REKTÖRÜN ÖZEL KALEMİ DE YER ALDI

İlanda yer alan şartları ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Cem Zorlu’nun Özel Kalem Müdürü Aliye Ayan’ın da karşılaması dikkat çekerken, alım ilanına yapılan başvuruların ardından ön değerlendirmede bulunan 5 aday arasında da ismi yer aldı.

Öte yandan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik gibi YÖK tarafından ALES’ten muaf olarak belirlenen programlara başvuracak kişilerin merkezi sınav olan ALES’ten muaf olarak başvurabilmeleri için ilgili alanda en az 2 yıl mesleki deneyiminin bulunması şartı bulunmasına rağmen Özel Kalem Aliye Ayan’ın bu şartı karşılamadığı ileri sürüldü.

DAHA ÖNCE DE KİŞİYE ÖZEL İLANLARLA GÜNDEME GELMİŞTİ 

Necmettin Erbakan Üniversitesi daha önce ki tarihlerde de yapılan öğretim üyesi alım alınlarında kişiye özel ilanlarla gündeme gelmişti.

AKP’li rektör YÖK yönetmeliğini deldi: Dikkat çeken ilan

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    AKP nin akil adamlarından biridir, halbuki ismi pekde duyulmaz doğal olarak akil adamlar da kolay kolay hata olmaz, dünya ya yön veren böyle adamları boyle boş-beleş işlere bulaştırmamak lazım, haklarında yazarken lütfen dikkat edelim, yaptıklarında bir hikmet arayalım, dimi ama………

    Cevapla
  2. 5 ay önce

    Faiz nasıl haramsa, kul hakkını gasp etmek o kadar haramdır. Makamın adaletini sağlamazsanız tarih sizi de iltimas geçtiğiniz kişiyi de hep nefretle anacaktır.arkanızdan dua almanızı isteriz. Beddua değil. İllaki heybetli günleriniz bitecek, bir camide veya başka mekanda size doğrultulacak bakışlar belki sözlü sataşmalar yüzünüz varsa eğer insanı dünyada yerin dibine ahirette de cehenneme sokar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!