AKP’li Şamil Tayyar: Rakibimizi 6’lı masa değil mahkeme belirledi

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, İmamoğlu hakkında verilen karar sonrası "Muhtemel rakibimizi 6’lı masa değil mahkeme belirledi. İmamoğlu’nun önündeki tüm parti içi bariyerleri yıktı, adaylık yolunu açtı. Siyasetin doğal akışına yön verdi" ifadelerini kullandı

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi; karar kesinleşirse İmamoğlu ’siyasi yasak’lı olacak.

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar’dan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasının ardından sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım geldi.

Şamil Tayyar, “Muhtemel rakibimizi 6’lı masa değil mahkeme belirledi. İmamoğlu’nun önündeki tüm parti içi bariyerleri yıktı, adaylık yolunu açtı. Siyasetin doğal akışına yön verdi. Çöküşteki İmamoğlu’na can simidi oldu. Kılıçdaroğlu ve ekibini ise üzdü” ifadelerini kullandı.

Tayyar, bugün dava öncesi yaptığı açıklamada da “İmamoğlu davası, hukuki yanı bir tarafa, siyasi sonuçlar üretebilecek bir dava. Kaldı ki kararın seçimden önce kesinleşmesi ihtimal dışı. Hal böyleyse, bu davanın seçim sonrasına ertelenmesi daha doğru olur diye düşünüyorum” demişti.

thumbnail
İlgili haber

İmamoğlu kararına AKP’den ilk tepkiler

AKP’li Şamil Tayyar: Rakibimizi 6’lı masa değil mahkeme belirledi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ötücü kuşlar gelgele başladı.Oyununuz güzel.Fekat tarihin absürd şakaları fena feyk yapar!

  2. 2 ay önce

    Doğru ve eksik tespit. Belirleyen mahkeme değil abd.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!